Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Hokejista Stamkos se ztrapnil při penaltě. Si upad, ne? smáli se mu

JAKO NA SANÍCH. Steven Stamkos při penaltě upadl a poté jen bezmocně doklouzal k zadnímu mantinelu | foto: www.youtube.com

6 2011
Měl parádní příležitost, aby se ve střelecké tabulce NHL dotáhl na prvního Sidneyho Crosbyho, místo toho byl všem pro smích. Hokejový útočník Steven Stamkos prožil trapas, na který bude chtít co nejrychleji zapomenout.

Stamkos se na začátku druhé třetiny řítil na pittsburského brankáře Fleuryho a když se chystal zakončovat, byl faulovaný. Rozhodčí zvedá ruce nad hlavou a jasně signalizuje: pojede se trestné střílení.

K němu se staví sám faulovaný. Ideální příležitost, jak si za jasného stavu 0:5 alespoň částečně spravit náladu. Pokud by totiž Stamkos penaltu proměnil, dotáhl by se ve střelecké tabulce NHL na vedoucího Crosbyho.

Místo toho však následovala komická situace: Stamkos se rozjíždí a zamíří si to s pukem k levému kruhu. Suverénně míchá pukem, ovšem ještě než k němu dojede, ujede mu brusle a končí na zemi. "Si upad, ne?" pokřikují na něj posměšně diváci a nadšeně lomcují se zadním hrazením, kam nešťastník doklouzal.

Podívejte se na Stamkosův komický pád


"Tohle se může stát každému," reagoval po zápase rival Crosby. "Jasně, nechtěl jsem, aby dal gól, ten trapas ale Stevenovi nepřeju."

Stamkos by se v tu chvíli nejradši propadl. Vkleče smutně přežvykoval chránič zubů, pak vstal a pomalu a smutně odjížděl na střídačku. Během toho všeho musel poslouchat výsměch plné arény.

"Za všechno může brusle, nebyla na ní žádná hrana," vysvětloval útočník Tampy, která nakonec odjela z Pittsburghu s debaklem 1:8. "Poslední věc, na kterou člověk před nájezdem myslí, jsou brusle. Je to poučení, příště si je pořádně zkontroluju," dodal.

"Něco takového jsem ještě nikdy nezažil. Ba ne, jednou jsem to viděl v nějakém klipu deseti největších hokejových úletů," smál se po zápase brankář Fleury.

Stamkos přitom patří k šikovným exekutorům trestných střílení. Naposledy o tom přesvědčil na konci loňského roku, kdy z efektní otočky zesměšnil montrealského gólmana Careyho Price. Dost možná, že proti Fleurymu chtěl vytáhnout podobný kousek, protože najížděl úplně stejně.

Podívejte se na Stamkosovu efektní otočku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze