Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Hvězdný Lecavalier se neudržel a ohnal se po protihráči

AU! Vincent Lecavalier (vpravo) právě inkasoval "sekeru" od obránce Subbana. O chvíli později oplácel | foto: AP

18 2011
Vyjel zpoza branky a chtěl zakončovat, když ho přes ruce seknul obránce Subban. To byla poslední kapka. Hokejový útočník Vincent Lecavalier v tu chvíli ztratil nervy a ohnal se. Vztekle seknul protihráče do stehna.

Dostal za to trest na pět minut plus do konce utkání. Jenže v zámoří se mezi fanoušky strhla vášnivá diskuze, jestli tohle rozhodnutí bylo spravedlivé.

Lecavalier se totiž se Subbanem dlouho postrkoval okolo montrealské branky, osekávání bylo oboustranné. "Pořád na mě dotíral, nedal se odbýt. Myslel jsem, že ho rozhodčí vyloučí, ale nic. Když jsem pak vyjížděl zpoza branky, tak mě dvakrát praštil do zápěstí. Tak jsem mu to vrátil," popisoval moment kapitán Tampy.

Subban se po jeho úderu teatrálně sklátil k zemi, kde se svíjel téměř ve smrtelných křečích. Od sudích sice inkasoval dvouminutový trest, ale pak normálně pokračoval ve hře.

"Proto nechápu, proč jsme nedostali stejný trest oba," divil se Lecavalier. "Byl v pohodě, nic se mu nestalo." Ano, hvězdný hráč Tampy sice soupeře praštil, ale mířil do míst, kde žádné vážnější zranění nehrozilo.

"Vinny není zákeřný. Není to typ hráče, který by se takhle choval, kdyby se nic nestalo," zastal se ho kouč Guy Boucher.

Nicméně pro Lecavaliera skončil zápas v čase 19:49, automaticky dostal pokutu dvě stě dolarů a teď bude čekat, až záznam incidentu prohlédne disciplinární komise NHL, která by mu mohla napařit další postih.

"Subban je typický hráč Montrealu. Rád padá," napsal jeden ze čtenářů na webových stránkách kanadské sportovní stanice TSN. Fanoušci v hale Bell Centre naopak verdikt rozhodčích přijali s nadšeným souhlasem. Přitom právě oni před časem tlačili na vedení klubu, aby Lecavaliera - mimochodem montrealského rodáka - koupilo.

Lecavalier už v minulosti trest na pět minut plus do konce utkání dostal dvakrát: jednou za kopnutí Dariuse Kasparaitise z New York Rangers v roce 2004, podruhé když vysokou holí zasáhl o rok později jeho spoluhráče Dominica Moora.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze