Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Ovečkin dostal ránu do kolena a zuřil. Sám už přitom podobně fauloval

OVEČKIN SE ZLOBÍ. Ruský útočník uštědřil Mattu Cookeovi ránu do obličeje za ošklivý faul kolenem. | foto: AP

7 2011
Hvězdný hokejista Alexander Ovečkin inkasoval záludný faul do kolena a hodně se kvůli tomu zlobil na pittsburského Matta Cookea. Sám přitom v minulosti předvedl dva podobné zákroky.

Koleno na koleno, to je jeden z nejnebezpečnějších a nejzákeřnějších faulů v hokeji. Kloub při nárazu často nevydrží nápor a výsledkem mohou být například přetržené vazy.

Proto je pochopitelné, že Ovečkin po Cookeově ataku okamžitě vystartoval a se spoluhráčem Nicklasem Bäckströmem se šli mstít. Však také s pittsburským útočníkem a vyhlášeným tvrďákem měli v utkání několik dalších konfliktů.

"To je Matt Cooke. Mám k tomu něco dodávat? Nebylo to poprvé, co předvedl tohle rodeo. Dělá to pravidelně a potom jede za rozhodčím a ptá se, co špatného udělal. Přitom sám dobře ví. Vůbec o tom nepochybuju, je v tomhle dobrý," zlobil se po zápase washingtonský kouč Bruce Boudreau.

Ovšem i Ovečkin si na ledě často nebere servítky. Před dvěma lety v play-off s Pittsburghem vyřadil ze hry krajana Sergeje Gončara podobně záludným faulem, v prosinci 2009 tímto zákrokem vyrukoval na Tima Gleasona z Caroliny. (Více o obou případech čtěte ZDE).

Ovšem tak nešťastně, že se sám zranil a od té doby si dává pozor. Tentokrát vyvázl bez zranění, i když si na ledě koleno několikrát kontroloval. Po zápase už vychladl a na Cookeovu adresu pravil: "To je jeho styl, je to O.K."

"Jenom jsem se snažil získat puk a srazili jsme se," vymlouval se zlý muž Pittsburghu a zastal se ho i kouč Dan Bylsma. "Nemyslím, že to byl až tak hrozný kontakt."

Podívejte se na zákrok Matta Cookea a Ovečkinovu reakci

Autor:


Témata: Výsledky Hokej

Jste ve městě nová a nikoho neznáte?
Jste ve městě nová a nikoho neznáte?

Na eMimino.cz najdete maminky, které jsou na tom podobně.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze