Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Ovečkin vedle Ovečkina. Originál byl výsledkem pobavený

TÉMĚŘ K NEROZEZNÁNÍ. Alexander Ovečkin pózuje se svou voskovou figurínou | foto: Reuters

25 2011
Kariéra hokejového útočníka Alexandera Ovečkina ještě zdaleka neskončila, ale už dávno se z něj stala legenda. Ve Washingtonu kvůli němu celé město sleduje hokej, fanoušci ho milují. Každý by se s ním chtěl setkat a vyfotit.

Tohle přání si teď může každý vyplnit. Tedy alespoň napůl. Ovečkin totiž souhlasil s tím, aby podle jeho vzoru vytvořili v místním muzeu voskových figurín sochu.

Zajímavou práci umělců zachytily kamery oficiální webové stránky NHL. Na záběrech jsou vidět zásadní momenty celého projektu. Vše začíná příchodem Ovečkina do ateliéru. Ruský kanonýr dorazil ve světle modrém tričku a bílé kšiltovce.

Fotogalerie

Přichází ostrý střih a už stojí v kompletní hokejové výstroji v dresu Capitals. Akorát naboso, aby mu mohli na podstavci obtáhnout fixou chodidla a vytvořit základ skeletu, na kterém pak vyroste jeho podobizna.

Ovečkin se nechal trpělivě přeměřovat a naaranžovat do pozice, ve které ho tvůrci nápadu chtěli vytvořit. Nakonec si ho vyfotili ze všech možných úhlů, aby měli co nejvíc záběrů, podle nichž se řídili.

Nejsložitější byla samozřejmě mravenčí práce s hlavou, při níž se nanášela vrstvička po vrstvičce, aby výsledek dokonale kopíroval originál. Ve finále se barvilo, přidělávaly se vlasy, obočí a zasazovaly se oči.

Konečná podoba zaskočila i samotného Ovečkina, jenž vedle voskové figuríny dlouho pózoval fotografům. S širokým a nevěřícným úsměvem. Od pondělí ho všichni jeho příznivci mohou vidět na vlastní oči vedle dalších sportovních celebrit jako je golfista Tiger Woods, boxer Muhammad Ali či baseballista Babe Ruth.

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze