Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Plekanec se popral se spoluhráčem. Není v tom nic osobního, tvrdí

Tomáš Plekanec z Montrealu | foto: AP

3 2012
Kdo zná hokejistu Tomáše Plekance, ta zpráva ho dost překvapí. Kanadský Montreal totiž nyní žije incidentem, během něhož se do pěstního souboje pustila právě jedna z hvězd místních Canadiens se svým spoluhráčem P. K. Subbanem.

K potyčce došlo během nacvičování soubojů jeden na jednoho. Oba hráči při něm shodili rukavice, a než je po několika vteřinách oddělili zaskočení spoluhráči, padlo několik ran.

"Nešlo o nic osobního, bylo to o týmu," vysvětloval rvačku zvědavému houfu zámořských novinářů Plekanec. "Vzniklo to kvůli mužstvu. Abychom si uvědomili, že musíme hrát líp jako tým."

Subban se v kabině před reportéry schoval, podle kanadského tisku však měl slovní přestřelky na trénincích se spoluhráči už předtím, než se nechal vytočit Plekanec. "Bylo nezvyklé ho takhle vidět," píše se na webu prestižní sportovní stanice TSN.

Plekanec opravdu bývá obvykle hodně mírný a do rvaček se příliš nepouští ani při zápasech s protihráči. Tentokrát však na Subbana vystartoval se vší vervou. Co od něj slyšel, se však zřejmě nikdy nedozvíme.

"Takové věci se stanou. Není to poprvé, přihodilo se to už i jiným hráčům. Obvykle se to děje, když se nedaří. Neřekl bych, že potyčka vznikla z frustrace, jenom jsme si uvědomili, že musíme být lepší," zahlazoval stopy Plekanec.


Pravda, Montreal na tom v současné době opravdu není nejlíp: vždyť prohrál sedm z posledních osmi zápasů, naposledy na Floridě 2:3 a v tabulce Východní konference je mimo pozice zaručující postup do play-off.

Výsledky mužstva se odrážejí i na výkonech hráčů. Subbana po hrubkách, jež zopakoval v několika zápasech za sebou, trenér minulý týden posadil, Plekanec je sice s 29 body stále nejlepším v týmu, jeho produktivita však také klesá.

Atmosféra v Montrealu tak pomalu houstne. Veterán Mathie Darche však rvačku viděl v pozitivním světle.

"Ukázalo se, že chlapům není stávající situace lhostejná. Věřte mi: byl jsem v týmech, kde takových scének bylo o dost víc. Pro nás to není žádná senzace, zasmáli jsme se tomu. Už v posilovně si Pleky i P. K. promluvili. Člověk radši vidí tohle, než kdyby propadli skepsi. Nejsme šťastní, prohráváme, ale někdy díky emocím ze sebe dostanete to nejlepší," vzkázal.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze