Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Protihráč mu ukradl hokejku, tak sebral z ledu tu jeho a dal s ní gól

DÍKY ZA HŮL, KAPITÁNE. Bobby Ryan z Anaheimu ukazuje Mikko Koivovi z Minnesoty, že dal gól s jeho hokejkou | foto: www.youtube.com

13 2010
Hokejová NHL se baví komickou situací, která by nenapadla ani leckterého hollywoodského scenáristu. Kapitán hokejové Minnesoty Mikko Koivu se během ní přesvědčil, že se nevyplácí nefér hra. Ukradl totiž Bobby Ryanovi z Anaheimu hůl, jenž si z ledu po chvíli sebral tu jeho a dal s ní gól.

"Podívej, skóroval jsem s tvojí hokejkou," ukazoval Ryan radostně Koivovi. Gól ho mohl těšit o to víc, že dokázal puk usměrnit do sítě, ačkoli byla čepel ohnutá na druhou stranu.

Zpočátku přitom nic nenasvědčovalo tomu, že dojde k tak krkolomnému vývoji. Koivu přišel o hůl při běžném souboji v rohu hřiště. Jelikož měl Anaheim tlak, ani se pro ní neohýbal a raději sjel hned před branku, kam směřoval kotouč.

Tam si pro něj sjížděl právě Ryan. Stačil ho zpracovat, v tu chvíli si mu však do cesty stoupl Koivu a vyrval mu hokejku z ruky.

Také Ryan se věnoval hře a dál sledoval puk. Dobře udělal. U mantinelu ho totiž pro své spoluhráče vybojoval a následoval rychlý ťukes: přihrávka na modrou, Višňovský přesouvá hru na druhou stranu, odkud pálí Lydman. Brankář stačí jeho ránu jenom vyrazit, ovšem bohužel jenom k Ryanovi, který mezitím stačil z ledu sebrat Koivovu hůl.

Nápřah, střela bez přípravy a puk letí do sítě. Anaheim vede už 5:2. "Věděl jsem, že má Koivu moji hokejku. Pak jsem uviděl na ledě tu jeho, ale měl jsem i štěstí. Ležela přesně v místech, kde bylo potřeba," přiznal útočník kalifornského celku.

"Rozhodčí mně a Martinu Havlátovi přiznal, že nikdy nic takového neviděl. Ale podle pravidel nebyl důvod, aby gól neuznal," dodal Ryan.

Prohlédněte si celou situaci

Autor:


Témata: Martin Havlát

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze