Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Zastavit propad mládežnického hokeje má pomoci nové výukové DVD

Při cvičeních na DVD figurovali především dorostenci (ilustrační foto) | foto: IIHF.COM

31 2010
Hodiny a hodiny výuky, rady od profesionálů, individuální dovednosti, taktické finty... Do Česka míří sada instruktážních DVD, která má pomoci zastavit úpadek mládežnického hokeje. Natočil ji kanadský svaz a do češtiny ji přemluvil trenér dorostenecké reprezentace Martin Hosták.

Video, které má pomoci naučit hokej, vzniklo v Edmontonu pod patronátem národního svazu Hockey Canada. Jeho natáčení s pěti kamerami, desítkami mladých figurantů i hvězdami z NHL zabralo dlouhé týdny.

"Uvažovali jsme o tom, že podobný produkt vyrobíme sami, ale takhle profesionálně bychom to nezvládli. Takový materiál v Evropě jen tak někdo nevytvoří," připouští Martin Hosták.

"Podle mého se jedná o velmi syntaktický celek v ohromném rozsahu. Popisuje veškeré činnosti od individuálních dovedností až po taktické záležitosti," pochvaluje si bývalý reprezentant a spolukomentátor, který v současnosti působí u národního mužstva do 18 let.

Ukázka z DVD - jak se zbavit napadajícího soupeře:

Rozsáhlá série celkem osmi DVD pod názvem "Hokejová škola mistrů" je rozdělená na dvě části. Obsahem prvních čtyř DVD je výuka bruslení, vedení kotouče, střelby a napadání, druhé čtyři se věnují taktice: ofenzivním a defenzivním činnostem, týmové hře a tréninku mimo led.

"Je to nejobsáhlejší sada výukového materiálu, jakou jsem kdy viděl," tvrdí v předmluvě Wayne Gretzky, nejslavnější hokejista všech dob.

"Z pohledu trenéra je to dokonalý materiál," přikyvuje Hosták. "Navíc to není jen pro kouče. I když se na video podívá hráč odborářské ligy, určitě mu něco dá."

Ukázka z DVD - ofenzivní varianty v útočném pásmu:

České vydání instruktážního DVD jde s duchem doby, v níž usedl do kanceláře šéftrenéra hokejového svazu Slavomír Lener. Uznávaný odborník ihned zahájil kampaň za vzdělávání trenérů, pořádá pro ně semináře po vzoru Švédska a snaží se působit na rozvoj mládežnického hokeje.

Ukázka z DVD - jak podněcovat kreativitu hráčů:

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze