Videorozhodčí by potřeboval doktora, běsnil americký kouč

USA - Finsko. Američan David Booth před finským obráncem Antti-Jussi Niemim a brankářem Niklasem Backstromem. | foto: Reuters

12 2008
Takový verdikt nečekal nikdo. Opakované záběry jasně prokázaly, že finský obránce Koistinen dostal puk v utkání s USA do branky boční síťkou. Sudí přesto gól po konzultaci s videem uznal. "Neuvěřitelné," kroutil hlavou americký kouč John Tortorella.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"Na co se tam sakra videorozhodčí koukal? Viděl jsem ze střídačky, že puk šel boční sítí," zuřil po utkání Tortorella.

Kontroverzní moment ovlivnil celý zápas. Finové tímto neregulérním gólem snížili na začátku třetí třetiny na 2:1. Následně utkání otočili a zvítězili 3:2.

"Ten člověk u videa musí mít vážné problémy s očima. Potřeboval by doktora," neskrýval Tortorella rozhořčení v rozhovoru pro Edmonton Journal.

Chybu uznala i Mezinárodní hokejová federace. Videorozhodčí, jehož jméno nezveřejnila, na turnaji skončil.

Tortorella se ale pustil i do kritiky ruských sudích Bulanova a Poljakova. Podle něj nezvládli emotivní závěr utkání, ve kterém udělili celkem 202 trestných minut.

"Je neuvěřitelné, co sudí v tomto zápase předvedli. Ovlivnili celé utkání," spílal kouč sudím.

"Slyšel jsem, že rozhodování na mezinárodní scéně je horor. Dnes jsem to zažil na vlastní kůži," řekl Tortorella.