Vítkovice nevyhrály ve Zlíně už šest let

29 2001
Zlín - Neporazitelnost zlínského celku v letošní extralize nebere konce a čekání na soupeře, který Zlínu vezme letošní neporazitelnost, se dále protahuje. Výběr trenéra Zdeňka Venery neztratil ani sedmý zápas sezony. Naposledy překonal doma Vítkovice 3:2. Páteční protivník zvítězil ve Zlíně naposled v ročníku 1994/95 (7:5).

Trvá také výjimečná série středního útočníka Petra Lešky. Vedoucí muž kanadského bodování klubu i celé soutěže včera přidal do statistik další bod. Leškova bilance před dnešní televizní předehrávkou s Třincem je úctyhodná - 13 bodů za 7 branek a 6 přihrávek. Včera se trefil v čase 39:14. Leškův zásah, 65 vteřin po brankové střele Mojžíše od střídačky, pomohl otočit do té chvíle nepříznivý výsledek na 2:1.

Vítězové nezahájili v pohodě. Brankář Vladimír Hudáček pustil hned první střelu,  vysoký puk na lapačku od Padělka. Ke korekci nevedly ani čtyři přesilovky, z toho jedna pět na tři.

"Vítkovičtí nás v úvodu zaskočili," připustil zlínský asistent Stanislav Přikryl. "Měli lepší pohyb, puk byl pod jejich kontrolou, navíc jim do tempa pomohla rychlá branka. Na naší straně toho bylo málo, nepřáli nám ani diváci."

Obrat nastal před koncem druhé části. Ani branková přestřelka Mojžíše a Lešky a dílčí vítězství 2:0 ovšem rozjetého soupeře nezlomily. "Jenomže pokud neproměňujete ani stoprocentní šance, nemůžete uspět," podotkl vítkovický asistent Kamil Konečný.

Hosté litovali především situace ze 26. minuty, kdy v rychlém sledu ohrozil Hudáčka kompletní útok Martin Procházka, Moravec a Padělek. Pět minut před koncem, kdy se už hrálo 2:2, navíc netrefil odkrytou zlínskou klec Marek Ivan.

"Vývoj nebyl jednoznačný. Zápas jsme vydřeli. Proto musíme všem hokejistům poděkovat," shrnul úspěch, který pět minut před koncem zařídil svým druhým gólem v sezoně Radovan Somík, asistent Přikryl.

Bleskovou extraligovou premiéru, která trvala pouhých pět vteřin, si odbyl druhý zlínský brankář Petr Tuček. Ve 39. minutě zaskočil za Hudáčka, kterého trefil Ivan pukem přímo do krku.

"Hudáček střelu vůbec neviděl. Puk narazil zřejmě do průdušnice. Aby měl jistotu, že zápas dohraje, odjel z ledu za lékařem. Naštěstí to nebylo nic vážného. Podle pravidel ovšem musel nastoupit Tuček. Po vyhraném vhazování jsme hru rychle přerušili a Hudáček se vrátil," popsal situaci Přikryl.