VÍTKOVICE - SPARTA

Utkání 10. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu, Sparta vítězí v Ostravě 1:0. O výhře Pražanů rozhodla Kratěnova branka v 36. minuty. Bříza udržel podruhé v sezoně čisté konto. Sparta poskočila v tabulce na 2. místo o bod před Zlín. Na vedoucí Pardubice ztrácí 3 body.
59:31
Power-play vítkovickým nevyšla. V útočném pásmu zahráli vysokou holí a Trvaj se musel půl minuty před koncem 3. třetiny vrátit do branky.
58:51
Sparta se už jenom brání. Břízu se snažil překvapit Burger, který mezi dvěma obránci vypálil švihem. Hostující brankář ale puk chytil.
56:17
Sparta se i tentokrát ubránila. Největší šanci v přesilovce měl vítkovický Tomášek, jemuž zpoza branky přihrál Hubáček. Tomášek byl ale příliš blízko a nenašel skulinku, kterou by mohl prostřelit Břízu.
54:17
Počtvrté budou hrát domácí přesilovku. Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Libor Procházka. Před začátkem početní výhody si domácí trenéři vyžádali oddechový čas.
52:27
Oba týmy hrají v plném počtu. Zkrácená početní výhoda Spartě šanci nepřinesla. Naopak ještě za hry čtyři na čtyři pálil po Burgrově přihrávce Černošek těsně mimo, chvíli na to minul i Burger a útočnou aktivitu domácích zastavila střela Pavla Kumstáta od modré, kterou Bříza chytil.
50:27
Přesilovka domácích skončila zhruba v polovině. Síly na ledě se vyrovnaly, za sekání je vyloučen Tomášek.
49:33
Vítkovice hrají třeti přesilovku. Za držení je vyloučen Vondráček.
48:40
Po delší době se Sparta osmělila do útoku a hned bylo před Trvajem horko. Míkovu ránu od modré vyrazil Trvaj před sebe na volného Tona, ten ovšem vypálil jenom doprostřed branky a Trvaj puk lapil.
44:57
Domácí přesilovku nevyužili, ale dostali Spartu pod tlak. Dvakrát pálil nebezpečně Kowalczyk, ale poprvé těsně minul a druhá rána k brance neprošla. V závěru nahrával zpoza branky Aleš Padělek bratru Ivanovi, ten se ale všas nezorientoval a Bříza puk schoval pod lapačkou.
42:57
Domácí přišpendlili hostující celek do tuhé defenzívy. Neprve pálil po Hubáčkově přihrávce Tomášek vedle, pak Tomášek nebezpečně tečoval Kowalczykovu střelu a další Kowalczykovu ránu Bříza vyrazil. Hosté se osvobodili až za cenu faulu. Za podražení je vyloučen Radek Míka.
40:10
Hosté mohli hned v úvodu pojistit svůj náskok. Marek nahrával zpoza branky Tomajovi, ale jeho bekhendovou střelu do prostředka branky Trvaj chytil.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Sparta se v ní zaslouženě dostala do vedení, protože si vypracovala víc brankových příležitostí. Domácí se soustředí především na obranu a rychlé brejky, ale měli jich pár a neprosadili se v nich.
39:19
Ivan Padělek se protlačil až k Břízově brance, kde clonil Olesz, Padělek jej trefil do nohy a v následném závaru se nejrychleji zorientoval brankář Bříza, který puk ukryl do lapačky.
38:37
V hlavní roli byl hostující obránce Řezníček. Nejprve vyslal tvrdou ránu na Trvaje, ten ji vyrazil. V protiútoku pálil Ivan Padělek, Bříza puk vyrazil před sebe, kde číhal Olesz, ale Řezníček před ním neposedný kotouč stihl odpálit do bezpečí.
36:56
Sparťané se už už radovali z druhé branky, ale ta neplatila. Domácí opět zmatkovali ve vlastní třetině. Trvaj stěží udržel Vrbatovu střelu, rozhodčí ztratil puk z dohledu a po poradě s videorozhodčím rozpažil. Puk nepřešel brankovou čáru.
35:35
Sparta se ujímá vedení 1:0. Domácí se nechali zatlačit do defenzívy a hosté dokázali využít zmatku v jejich obraně ke vstřelení vedoucí branky. Broš našel volného Kratěnu, který střelou pod horní tyčku poprvé překonal Trvaje.
31:46
Domácí se v přesilovce nedostali do šance a pořádně ani do pásma. Naopak mohli inkasovat, když se do přečíslení dva na jednoho dostali Marek a Libor Procházka, ale domácí obránce Kowalczyk stačil Markovu přihrávku na Procházku ztečovat.
29:46
Domácí hrají první přesilovku. Za držení je vyloučen Srdínko.
29:32
Sparta promarnila další velkou šanci. Kratěna si všiml dobře postaveného Broše, od mantinelu mu poslal puk mezi kruhy. Broš vypálil z první, ale Trvaj dokázal puzk vytěsnit mimo tři tyče.
26:14
Domácí mužstvo podržel brankář Trvaj. Nejprve vyrazil střelu Míky k Paroulkovi, který trefil brankovou konstrukci. Hosté za brankou vybojovali puk a ten se dostal opět k Paroulkovi. Ten si Trvaje položil, ale domácí gólman i vleže dokázal puk vytěsnit mimo tyče.
23:10
Zatímco Sparta nasadila do hry čtvrtou formaci Vrbata - Vondráček - Jakeš, zatímco mdomácí stáhli sestavu na tři formace.
22:50
Úvod druhé třetiny je oboustranně opatrný, Sparta se několikrát dostala před Trvaje, ale vážněji ho neohrozila. Na druhé straně měl velkou šanci Kaděra, který z pravého křídla vypálil přesně do levého horního růžku, ale Bříza puk lapačkou vyrazil.
20:01
Byla zahájena 2. třetina.
20:00
Skončila 1. třetina. Utkání je zatím atraktivní, ani jeden celek se nesoustředí převážně na obranu, i když snaha neudělat chybu je patrná. Mírně aktivnější byla v úvodní dvacetiminutovce hostující Sparta.
18:47
Domácí se ubránili. Sparta se dostala do ztlaku zejména v první minutě výhody, ale sehrála ji staticky a Trvaje neohrozila, naproti tomu do brejku ujeli Ivan Padělek, jehož střelu Bříza vyrazil a Irgl, který těsně přestřelil.
16:47
Domácí pod tlakem faulují. Za krosček zamířil na trestnou lavici obránce Dresler.
16:40
Sparta se trvale usadila před Trvajem. Ten musel likvidovat rány Tona, Řezníčka a Výtiska. Do největší šance se ale dostal Šindel, jehož našel v ideální palebné pozici mezi kruhy Šimíček, ale trvaj ránu sparťanského mladíka vyrazil do rohu.