VÍTKOVICE - ZLÍN

Utkání 19. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - ZLÍN 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Konec zápasu.
60:00
Konec utkání. Vítkovice porážejí Zlín 4:0. Domácí hráči si připisují tři body do tabulky a za skandovaného potlesku 3152 diváků, kteří na hokej dorazili, poklepávají po chráničích reprezentačního gólmana Trvaje, který podruhé v sezoně neinkasoval.
58:55
Domácí dohrávají utkání v přesilovce. Zlínský tým je podruhé v zápase potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.
55:40
Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch. Záhorovského střelu vyrazil Trvaj, ten se pak ještě hodně zapotil při Okálově ráně, ale tu vykopl špičkou betonu.
54:37
Domácí jsou kompletní. Zlín přesilovku nevyužil, naopak v ní inkasoval.
53:48
Vítkovice skórují i při vlastním oslabení - 4:0. Burger obral ve středním pásmu o puk Okála, po pravém křídle zatáhl puk do pásma a přesně načasoval přihrávku na Ivana Padělka, který počtvrté překonal Murína.
52:37
Hosté mají šanci zkorigovat nepříznivý stav. Za držení je vyloučen vítkovický kapitán Kaděra.
52:24
Murína střelou od modré čáry zaměstnal Ficenc.
52:18
Domácí pojali přesilovku oddechově, nikam se netlačili a hosté se tedy bez potíží ubránili.
50:18
Za držení je vyloučen zlínský Blaťák.
49:39
Nejprve Trvaj zneškodnil Hučkovu ránu od modré, na druhé straně si stejně vedl Murín proti Semanově střele. Hosté nasadili do hry čtvrtý útok. S Čechem a Zagrapanem nastupuje Barinka, který hraje ve dvou útocích. Nastupuje i všech osm obránců.
47:51
Vítkovičtí se snaží držet hosty co nejdál od branky, moc je nepouštějí do útočného pásma. Když už se tam dostali a Barinka vypálil, jeho pokus zmařil jistým zákrokem Trvaj.
44:36
Vítkovice podruhé využívají přesilovku a vedou 3:0. Už v klasické výhodě pěti prti čtyřem napráhl od modré Ficenc, Murín jeho střelu vyrazil před sebe a důrazný Štefanka dotlačil puk do branky.
42:56
S vyloučeními se roztrhl pytel. Za držení je na dvě minuty vyloučen zlínský Hamrlík. Domácí hrají minutu a 12 vteřin čtyři na tři.
42:08
Domácí prohráli buly a do brejku ujížděl Leška, toho na modré čáře fauloval Burger - bránění ve hře
42:00
Za sekání je vyloučen zlínský Hučko, který zasáhl do hry od Blaťákova desetiminutového trestu.
40:01
Byla zahájena 3. třetina utkání.
40:00
Skončila 2. třetina. Domácí si v jejím závěru hlídali dvoubrankové vedení a hosté se nezmohli na nic, čím by ohrozili Trvajovu branku.
36:13
Vítkovičtí se pěti pustili do útoku. Seman pálil od modré, Murín puk vyrazil před sebe, ale poradil si i s Burgrovou dorážkou.
35:52
Domácí oslabení přečkali. Zlínští to zkoušeli nejdřív ranami Tesaříka a Hamrlíka od modré, pak rozehrávkou. Tesařík uvolnil Okála, ale Trvaj prudkou střelu vyrazil.
33:52
I domácí jsou vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:38
Vítkovice jsou při chuti. Rychlou akci zakončoval Burger, ale Murín vyrazil.
32:34
Domácí využívají přesilovku a vedou 2:0. Gólu se při vítkovickém debutu dočkal Filip Turek. Kowalczyk dostal zpětnou přihrávku od Ivana Padělka, položil si bránícího hráče, objel jej a vypálil na Murínovu branku. Ten puk vyrazil, ale na Turkovu dorážku nedosáhl.
31:44
Hostující tým je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.
31:29
Domácí jsou v plném počtu. Největší šanci vypracoval Hamrlík, který od modré čáry nahrával k pravé tyči, kde číhal Tesařík, ten ale na přihrávku nedosáhl.
29:29
Domácí přesilovku nevyužili, přestože nastupovali se čtyřmi útočníky. Burger hrál falešného beka a elitní formaci mdoplnil Turek. Tomnášek přestřelil a Burger trefil pouze dobře postaveného Murína. Přesilovku předčasně ukončil nedovoleným zákrokem Štefanka, který je vyloučen za podražení.
27:45
Domácí hrají druhou přesilovku. Za napadení zezadu byl na 2 + 10 minut vyloučen Blaťák, který ve vlastní třetině atakoval Tomáška.
27:08
Akce se střídají na obou stranách. Zlínští už se hrnuli do útoku, ale jejich rozehrávku zachytil Kowalczyk. Nahrál Turkovi, ten najížděl od modré sám na Murína, ale hostující gólman konečkiem lapačky tvrdou Turkovu střelu vytěsnil z branky a poradil si i s následnou Kowalczykovou ránou od modré.
26:07
Zlínští přidali, Leškova formace uzamkla soupeře, třikrát pálil Balaštík, ale Trvaj a jeho čisté konto zatím odolávají.
24:55
Domácí mohli pojistit vedení. Turek, který se od druhé třetiny vrátil do sestavy, nahrával zpoza branky Ivanu Padělkovi, ale ten byl moc blízko a nezvedl puk přes Murína do branky.