Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vokoun je v pořádku, jeho zdrcenému „katovi“ do řeči nebylo

CO S NÍM JE? Tomáš Vokoun krátce po zásahu hokejkou od spoluhráče Ballarda | foto: AP

1 2009
Nedostihl ujíždějícího Kovalčuka, a když o vteřinu později skončil puk v síti, zmocnil se ho vztek. Rozmáchl se a vší silou chtěl hokejkou prásknout do tyčky. Místo toho ale trefil vlastního brankáře. Nešťastník Keith Ballard málem popravil Tomáše Vokouna.

Když se jednička hokejové reprezentace pro olympiádu ve Vancouveru v šoku skácela k zemi, Ballard už dávno věděl, že provedl velkou hloupost.

Chvíli strnule stál a bezmocně hleděl na svíjejícího se Vokouna, pak odjel na střídačku a přepadl ho další nával vzteku. Tentokrát se zlobil sám na sebe a živě hovořil s kapitánem Floridy Bryanem McCabem.

"Byla to pro něj hodně divná situace," řekl jeho spoluhráč Stephen Weiss.

Není těžké vžít se do Ballardových pocitů. Jen si to představte: praštíte hokejkou do hlavy svého kamaráda, který se pak v bolestech kroutí na zemi, a nevíte, co s ním bude.

A ačkoli se brzy ukáže, že jste Vokounovi kromě natrženého ucha, které si vyžádalo pár stehů, žádnou jinou újmu nezpůsobil, stín celé události na vás dál leží. "Možná i proto se jindy vlídný Ballard odmítl bavit s novináři a beze slova z šatny zamířil do autobusu," píše se v zámoří.

"Je z toho dost přešlý. Nikdo se necítí hůř než on sám," poznamenal manažer týmu Randy Sexton, který s obráncem o celém incidentu hovořil v kabině. "Hlavně, že Tomáš nemá jiné zranění. Počítáme, že ve středu doma nastoupí proti Coloradu."

"Podobných reakcí jsem v hokeji viděl spoustu. Člověk by se měl ovládnout, ale někdy je to těžké," zastal se Ballarda John Anderson, kouč Atlanty, která nakonec v utkání se štěstím vyhrála 4:3.

Nevídaná událost budila pozornost v celé NHL už ten samý den. Například brankář Buffala Ryan Miller po zápase v Torontu prohlásil: "Hráči by nejdřív měli myslet a rozhlédnout se kolem sebe, než něco podobného udělají. Ballarda bych ale netrestal," poradil vedení NHL.

Prohlédněte si Ballardovu ránu hokejkou do Vokounovy hlavy

Autor:


Cuketovo čokoládový chlebíček
Cuketovo čokoládový chlebíček

Potěšte rodinu rychlou dobrotou.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze