Vokoun se rve o play off

• 7
Nashville - Nashville Predators zvítězili v posledních čtyřech zápasech a není těžké odhalit muže, který se o to zasloužil nejvíce. Brankář Tomáš Vokoun dnes v utkání proti Calgary pochytal dalších 38 střel a největší měrou tak přispěl k výhře 4:1. Vokoun během oné série čtyř vítězství pustil jen tři branky a pochytal 147 ze 150 střel. Predators stahují svoji ztrátu na postupové umístění, od osmé příčky, na které se nachází Edmonton, je nyní dělí osm bodů.

Nejednalo se o souboj českých gólmanů, jak možná mohl být někdo před zápasem naladěn.

Romana Turka v brance Calgary zastoupil Jamie McLennan.

Nashville nyní hraje s vysokým sebevědomím a raduje se z gólů i od hráčů, kteří celou sezonu prožívají špatné období.

V nočním zápase se dokonce dvakrát prosadil ruský útočník Dennis Archipov, mladý a urostlý centr, který v minulé sezoně nastřílel dvacet branek, ale letos jich má jen sedm.

"Vychází to z toho, že hrajeme lépe," říká trenér Predators Barry Trotz. "Pro hráče, kterým se nedaří, je tak snažší se vrátit zpátky do psychické pohody a znovu se pomáhat."

Trenér brzy stáčí řeč k brankáři Vokounovi, jehož průměr pochytaných střel v posledních čtyřech zápasech se drží na 98 procentech: "Brankář vám může dát tolik sebevědomí. Calgary se na nás vrhlo ve třetí části, ale Tomáš se s tím dobře popral."

O Vokounovi promluvil i hostující kouč Darryl Sutter : "Jejich brankář byl vynikající, náš nebyl. Takový Jarome Iginla mohl dát šest, sedm gólů."

Kromě Archipova se na straně vítěze trefil i další mladík Scott Hartnell a také zkušený Rem Murray. Vokouna jako jediný překonal ve 28. minutě Steve Begin.

Čechmánek vychytal čisté konto

Brankář Philadelphie Roman Čechmánek se podepsal pod vítězství 5:0 nad Los Angeles 28 úspěšnými zákroky a pomohl Flyers se v Atlantické divizi dotáhnout na rozdíl tří bodů od vedoucích New Jersey.

Bývalá vsetínská hvězda stlačila svůj průměr obdržených branek v této sezoně na 1.97.

Philadelphia je zároveň neporažena v posledních čtyřech utkáních a vstřelila za toto období třináct branek, zatímco v devíti zápasech předtím jen osm.

Škoula se trefil poprvé po 31 zápasech

U pěti ze sedmi branek v utkání Pittsburgh-Colorado, které skončilo výhrou Avalanche 5:2, stáli čeští hráči. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre ve 22. minutě obránce Avalanche Martin Škoula, který se trefil poprvé po 31 zápasech a teprve potřetí v této sezoně. Byla to šťastná trefa. Škoula od modré čáry nahazoval puk před branku, ten se ale oodrazil od brusle obránce Penguins Marca Bergvina a zapadl do sítě.

Milan Hejduk pak za tři minuty poslal Colorado do vedení 2:0, když jeho střela zápěstím prolétla mezi bruslemi obránce Hanse Jonssona a znovu za záda domácího brankáře Johana Hedberga.

"Pens" zásluhou obránce Michala Rozsívala snížili ve 30.minutě, ale Colorado se v rozsahu patnácti minut dočkalo dvou branek z hole Deana McAmmonda, u kterých asistoval Radim Vrbata, a zvrátilo výsledek na svou stranu.

Pozornost budí zatím i Slovák Tomáš Surový, který ve čtyřech zápasech za Pittsburgh vstřelil již tři branky, v nočním zápase snižoval stav utkání na 2:3.

Jágr po třech zápasech opět skóroval, Capitals ale prohráli

Ani branka Jaromíra Jágra a dvě asistence Roberta Langa nepomohly Washingtonu k výhře nad Torontem.

Maple Leafs zvítězili 6:2 a vyhráli šest posledních zápasů na ledě soupeře. Tím vyrovnali rekord této sezony.

Závěrečný gól vstřelil patnáct vteřin před koncem třetí části Robert Reichel v momentě, kdy Toronto hrálo přesilovou hru. Byl to jeho devátý gól během ročníku 2002/2003.

Canucks neprohráli už jedenáct zápasů

Vancouver ustál další zkoušku dospělosti, když zvítězil nad St.Louis 4:2 a stáhl náskok Dallasu na čele Západní konference na rozdíl tří bodů.

"Je to skvělé, jedenáct zápasů bez porážky," řekl trenér Canucks Marc Crawofrd. "Zároveň se ale na náš výkon díváme kriticky a myslíme si, že se stále ještě můžeme v lecčem zlepšit."

Vancouver během série porazil také Colorado a Detroit. "Nebojíme se nikoho," vzkázal po úterním vítězství nad Coloradem útočník Matt Cooke.

Blues zřejmě znovu selhali gólmani. Fred Brathwaite byl vystřídán poté, co v prvních 23 minutách pustil tři branky z pouhých pěti střel. Brent Johnson zápas dochytal a z devíti ran také jednou inkasoval. Vancouver tak dal čtyři góly z pouhých čtrnácti střel.

Krátce

Florida dokázala otočit vývoj zápasu s Ottawou a zvítězit 4:3, když vstřelila ve třetí čtyři branky. Slovenský obránce Ivan Majeský zařídil vítězství 25 vteřin před koncem třetí části. Jednu asistenci na straně překvapivého vítěze si připsal i útoník Jaroslav Bednář, na straně stále prvního týmu Východní konference pakKarel Rachůnek.

Útočník Brendan Shanahan z Detroitu zaznamenal v utkání s Edmontonem hattrick, svůj první za posledních šestnáct měsíců. Detroit vyhrál 6:2 a od chvíle, kdy Brett Hull vsítil svou 700. branku, bodoval v každém pěti zápasů, které hrál.

V poslední době o sobě nechává vědět i Phoenix. Ten v noci porazil Chicago 2:1 a poprvé v sezoně zvítězil ve čtyřech zápasech za sebou.

Čtvrteční výsledky :

Ottawa - Florida 3:4 (0:0, 1:0, 2:4)
Branky: 47. a 48. Van Allen (na první Rachůnek), 40. White - 45. Cullen (Bednář), 48. Toms, 56. Nilson, 60. Majeský. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.250.

Washington - Toronto 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
Branky: 34. Miller (Lang), 50. Jágr (Lang) - 33. a 58. Roberts, 9. Renberg, 41. Höglund, 52. Green, 60. Reichel. Střely na branku: 27:22. Diváci: 13.500.

Detroit - Edmonton 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 4., 12. a 53. Shanahan, 26. a 30. Holmström, 35. Larionov - 27. Rita, 50. Marchant. Střely na branku: 38:35. Diváci: 20.058.

Philadelphia - Los Angeles 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 23. a 58. Chouinard, 15. Somík, 49. Recchi, 57. Johnsson. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.391.

Pittsburgh - Colorado 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 30. Rozsíval, 42. Surový - 31. a 46. McAmmond (na obě Vrbata), 22. Škoula, 26. Hejduk, 48. Reinprecht. Střely na branku: 28:30. Diváci: 13.751.

St. Louis - Vancouver 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 22. Tkachuk, 35. Stillman - 6. Baumgartner, 14. Chubarov, 23. Morrison, 50. Cooke. Střely na branku: 24:14. Diváci: 17.712.

Nashville - Calgary 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 31. a 35. Archipov, 24. Hartnell, 56. Murray - 28. Begin. Střely na branku: 31:39. Diváci: 10.842.

Chicago - Phoenix 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 22. Daze - 20. Mara, 58. Briere. Střely na branku:25:26. Diváci: 12.543.

Brendan Shanahan sleduje na obrazovce jeden ze svých tří gólů, kterými pomohl Detroitu porazit Edmonton

Gary Roberts z Toronta dává svůj druhý gól v zápase s Washingtonem

VZPOMíNÁTE SI NA ORRA ? Alex Tanguay z Colorada plachtí nad ledem po zákroku Michala Rozsívala z Pittsburghu. Záběr připomíná nejslavnější fotografii v historii ledního hokeje- letícího obránce Bobbyho Orra.

Radovan Somík z Philadelphie překonává gólmana Jamieho Storra v brance L.A. Kings

ZASTAVTE JÁGRA ! Obránce Aki Berg z Toronta se snaží zastavit pronikající hvězdu Washingtonu Jaromíra Jágra.

Zatím není jisté, na jak dlouho bude brankář Martin Prusek brance Ottawy chybět.