Vokoun v Dallasu nevydržel v brance

3 2003
Dallas - Jen do 46. minuty zápasu na ledě Dallasu zůstal v brance Nashvillu český hokejový gólman Tomáš Vokoun. Svým třetím gólem večera ho vyhnal útočník Bill Guerin. Predators v NHL prohráli 3:7, ale mezi střelce se zapsal i obránce Marek Židlický, kterému ve 27. minutě přihrál na gól Martin Erat.

Celkem Vokoun pochytal jen 16 z 22 střel a byl poprvé letos střídán.

Novináři oblétali po utkání především domácího útočníka Guerina, který zaznamenal druhý hattrick z posledních tří zápasů. V posledních čtyřech utkáních nasbíral 10 bodů.

"Musíte tvrdě dřít a dělat věci, které se od vás očekávají," sdělil známou sportovní pravdu. Zároveň ocenil přínos Brendena Morrowa a Jasona Arnotta, se kterými hraje v jednom útoku: "Puky se ke mě v posledních zápasech dostávaly po opravdu nádherných souhrách."

Třetím gólem v sezoně snižoval v 27. minutě na 1:3 Marek Židlický, který s 11 body v 11 utkáních stále vede produktivitu obránců NHL.

Podrobnější zpravodajství o utkání DAL-NAS naleznete ZDE.

Prospalův gól na zvrat nestačil

Až ve 47. minutě se podařilo Anaheimu vyzrát na náhradního brankáře Chicaga Michaela Leightona. Svůj třetí gól v této sezoně vstřelil útočník Václav Prospal, ale pouze jím snižoval na konečných 3:1 pro Blackhawks.

Podobný osud jako nedávno Roman Málek ze Slavie prožívá i brankář Anaheimu J.S.Giguere. Kvůli nevýrazným výkonům ho z branky vystrnadil náhradník Martin Gerber. Giguere, který se stal nejplatnějším hráčem posledního play-off, se do klece vrátil po pěti zápasech a pochytal 22 střel.

"Nedaří se mi, ale nepřestanu tvrdě pracovat," hlesl po zápase.

Colorado se nenechalo rozhodit

Ani pětiminutové oslabení v první třetině, ani dvougólové manko zkraje třetí třetiny nezviklalo Colorado Avalanche v cestě za svým cílem v utkání na ledě New York Rangers.

Avalanche ve třetí třetině vyrovnali z 0:2 na 2:2 a v prodloužení pak vsítili vítězný gól na 3:2. Branku a asistenci zaznamenal Alex Tanguay, vítězný gól vsítil obránce Karlis Skraštins. Jednu asistenci si též připsal Martin Škoula, za domácí Rangers otevřel v 7. minutě skóre Bobby Holík. Jeho spoluhráč Petr Nedvěd kvůli zranění zad odstoupil už během první třetiny.

Krátce

Toronto se rychle otřepalo z ostudné sobotní porážky 1:7 od Philadelphie, která přišla navíc před domácím publikem, a zdolalo Carolinu 2:1. Oba góly vstřelili Maple Leafs v prvních pěti minutách a pak do konce utkání výsledek bránili.

Atlanta doma remizovala se San José 2:2. Vjačeslav Kozlov z Atlanty sice v 55. minutě dal vedoucí gól na 2:1, ale hostující Marco Sturm v 58. minutě vyrovnal.

Nedělní výsledky:

New York Rangers - Colorado 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. Holík, 25. Messier - 47. Brigley (Škoula), 51. Tanguay (Hejduk), 62. Skrastins. Střely na branku: 24:38. Diváci: 18.200.

Carolina - Toronto 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 51. Francis - 2. Sundin, 5. Klee. Střely na branku: 25:18. Diváci: 11.917.

Atlanta - San Jose 2:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Cowan, 55. Vjačeslav Kozlov - 14. Hannan, 58. Sturm. Střely na branku: 26:35. Diváci: 12.320.

Chicago - Anaheim 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Sullivan, 15. Nichol, 44. Calder - 47. Prospal. Střely na branku: 25:30. Diváci: 11.678.

Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky: 2., 32. a 46. Guerin, 9. Modano, 23. Morrow, 45. N. Kapanen, 50. Arnott - 27. Židlický (Erat), 36. Timonen, 60. Walker. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.194. V brance Nashvillu odehrál Tomáš Vokoun 46 minut, kryl 16 střel.

Owen Nolan Z Toronto Maple Leafs (vlevo) se snaží u mantinelu vysmýknout Bobovi Boughnerovi z Caroliny.

Boxerská vložka v podání Owena Nolana (vlevo) z Toronta a Boba Boughnera z Caroliny.

Mikael Tellqvist, gólman týmu Toronto Maple Leafs, vyráží střelu hráče Caroliny. Na pomoc mu přibruslil spoluhráč Alexander Mogilnyj.

Josef Vašíček z Carolina Hurricanes se snaží překonat torontského brankáře Mikaela Tellqvista.