Vopat rozhodl o výhře IFK Helsinky

29 2001
Helsinky, Stockholm - Český útočník Roman Vopat rozhodl svou brankou z 38. minuty o vítězství hokejistů IFK Helsinky 2:1 nad Ässätem Pori v utkání 36. kola finské ligy. Hráči Jyväskylä sice vedli i zásluhou gólu Tomáše Chlubny po první třetině v Tampere nad Ilvesem o dvě branky, avšak nadějný náskok neudrželi a nakonec remizovali 2:2. AIK Stockholm vyhrál v utkání 34. kola švédské ligy na ledě Djurgaardenu 7:4, třebaže prohrávali již 0:2. K obratu zavelel v poslední minutě první třetiny český útočník Filip Turek, který si vedle gólu připsal také asistenci.
Hokejisté MoDo porazili zásluhou výtečné úvodní třetiny Timru 4:1. První gól domácího celku vstřelil slovenský útočník Miroslav Hlinka, třetí branku přidal jeho krajan Richard Lintner.

Švédská liga - 34. kolo
Djurgaarden - AIK Stockholm 4:7 (za hosty Turek 1+1), Frölunda - HV 71 5:4 v prodl., Färjestad - Södertälje 2:0, MoDo - Timra 4:1, Lulea - Brynäs 6:2.

Finská liga - 36. kolo
IFK Helsinky - Ässät Pori 2:1 (za domácí Vopat 1+0), Ilves Tampere - Jyväskylä 2:2 (za hosty Chlubna 1+1, Nikolov 0+1, Ton 0+1), Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 3:3, Lukko Rauma - Jokerit Helsinky 2:3 (za hosty Rosa 0+1).