Vorel přispěl ke kanonádě Ilvesu

Praha - Jedním gólem se podílel český útočník Marek Vorel na vysokém vítězství hokejistů Ilvesu Tampere ve finské lize 7:3 nad Jyväskylä. Vstřelil pátou branku, u té předchozí si připsal asistenci jeho krajan Martin Hlavačka. Kanadský bod za přihrávku získal také další bek Jiří Vykoukal, jehož TPS Turku podlehlo v prodloužení 2:3 Kärpätu Oulu.

Výsledky - 14. kolo
IFK Helsinky - Hämeenlinna 4:0, Ilves Tampere - Jyväskylä 7:3 (za domácí Vorel 1+0, Hlavačka 0+1), Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 2:2 po prodl., TPS Turku - Kärpät Oulu 2:3 v prodl. (za domácí Vykoukal 0+1).

SLOVENSKO
Hokejisté Zvolena porazili v předehrávce 40. kola slovenské hokejové extraligy na vlastním ledě Slovan Bratislava 5:2. Domácí skórovali už v první minutě, ale Čech Petr Pavlas vyrovnal a v poslední minutě úvodní části asistoval u druhého vyrovnávacího gólu Kulhy. Po bezbrankové druhé třetině Zvolen v té závěrečné dominoval a mistra přesvědčivě zdolal.

Výsledek - předehrávka 40. kola
HKm Zvolen - Slovan Bratislava 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
44. a 60. Klouda, 1. Bartek, 9. Igor Majeský, 45.  Cibula - 8. Pavlas, 20. Kulha. Rozhodčí: Čaprnka - Mášik, S. Novák. Vyloučení: 6:4, navíc Križan (Zvolen) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2213.

ŠVÉDSKO
Dva góly a jednu asistenci nasbíral český obránce Radek Hamr z Färjestadu v zápase švédské ligy proti Södertälje. Hamr byl tahounem domácího mužstva, góly
dával na 2:1 a 3:2 a tím druhým definitivně zlomil odpor Södertälje. Färjestad skóroval ještě třikrát, hosté se zmohli v závěru už jen na snížení na konečných 3:6.

Výsledky - 9. kolo:  Färjestad - Södertälje 6:3 (za domácí Hamr 2+1), Lulea -
Malmö 4:1, Frölunda - Leksand 5:4 po sam. nájezdech, Brynäs - Timra 0:3, Linköping - HV 71 2:5, Djurgaarden - MoDo Hockey 5:0.

NĚMECKO
Díky třetímu vítězství v sezoně se hokejisté Ingolstadtu odpoutali ode dna německé ligy. V předehrávce 15. kola porazili doma Iserlohn 4:1 a svůj podíl na tom měl i Jakub Ficenec. Český obránce vstřelil ve 32. minutě vítězný gól na 2:1.

Výsledek - 15. kolo:  Ingolstadt - Iserlohn 4:1 (za domácí Ficenec 1+0).

ŠVÝCARSKO
Davos sice otevřel v předehrávce 29. kola švýcarské ligy skóre na ledě Curychu, pak už ale jen přihlížel, jak se domácí hokejisté radují z jednoho gólu za
druhým. Curych se nakonec zastavil na šesti.