Vrbata seděl v hledišti a viděl boleslavské trápení

Radim Vrbata ještě v dresu Tampy. Teď už bude v extralize bojovat za Mladou Boleslav. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

17 2008
Zatím seděl jen jako velevážený host ve VIP a nervózně sledoval své budoucí spoluhráče. Už příště ale bude s nimi. Hokejový útočník Radim Vrbata už je definitivně hráčem Mladé Boleslavi. A extraliga má zase o jednu velkou hvězdu navíc.

"Počkejte, nejdu sem s tím, že budu dávat tři góly za zápas. To by mohl čekat jedině Jarda Jágr, kdyby se vracel," říkal.

Je to až zbytečná skromnost. Vrbata, mistr světa z Vídně, je od teď tím, kdo musí Boleslav vytáhnout z nejhoršího. Opravdu z nejhoršího.

Tým ve včerejší předehrávce 34. kola prohrál s předposledním Znojmem 2:4 a ztrácí teď na něj už 9 bodů. "Je to hodně," přiznal i útočník Lukáš Handlovský.

Vrbata do utkání nenastoupil. Z USA, kde předčasně ukončil angažmá v Tampě, se vrátil včera dopoledne. "Kdybych hrál, týmu bych moc nepomohl. Nebyl jsem dlouho na ledě, bylo by to hodně složité," říkal.
"Vůbec jsem o tom nepřemýšlel."

Přesto utkání emotivně prožíval, vždyť v Mladé Boleslavi vyrůstal a teď si za ni konečně zahraje i extraligu. A dokonce i se svým bratrem Davidem, který by měl tým v nejbližší době ze Slovenska posílit.

A zvykat si bude muset na leccos nového. Kolem sebe nebude mít žádné hvězdné spoluhráče jako v NHL. Spíš naopak. Třeba včerejší utkání bylo hodně podprůměrné, vlastně až bídné a plné nepřesností. Když Znojmo už v 10. minutě vedlo 2:0 a mělo navrch, diváci prosebně křičeli: "Půjčte jim taky puk."

I tak se Boleslav oklepala, dokázala vyrovnat, ovšem pět minut před koncem dostala od Mojžíše vítězný gól. Přesto zatím nepropadá panice, vždyť i Vrbata tvrdí: "Myslím si, že na tom nejsou tak špatně, jak to vypadá." Pak se zarazí a začne mluvit v první osobě: "Hlavní je, abychom se vyhnuli baráži a nesestoupilo se."