Vrchlabí už ví: Chrudim = kat favoritů

Jaroslv Koma (vlevo) a Zbyněk Sklenička v souboji u manitnelu. | foto: Iveta LhotskáMF DNES

24 2008
Že by se štěstí k vrchlabským hokejistům otočilo zády? Stačí vyjmenovat tři základní atributy úspěchu v letošní sezoně, která jim vychází nad veškerá očekávání. Týmová pohoda, obrovské nasazení a schopnost otáčet nepříznivě se vyvíjející zápasy.

Ten poslední předpoklad ale v sobotním střetnutí proti Chrudimi chyběl: Vrchlabští svého soka vysoko přestříleli, měli velkou spoustu šancí... jenže po sérii šesti domácích výher podlehli 1:4.

"Štěstí jsme už asi měli dost v zápasech, kdy jsme prohrávali a otočili. Dostali jsme lekci z produktivity," řekl trenér Vladimír Jeřábek.

"To, že jsme měli tlak a lépe bruslili, mělo být vyčísleno brankami." V utkání se také potvrdila pověst Chrudimi, která se stává katem favoritů: po výhrách nad Kometou Brno, Chomutovem a Hradcem zdolala v horizontu deseti dnů také třetí Vrchlabí.

"Na silnější soupeře se nám lépe hraje," usmál se chrudimský trenér Martin Hosták, jehož tým od 9. minuty prohrával po brance Andrese. Ve druhé části se však hosté s vyrovnávací brankou zvedli a až do konce byli lepší.

Nejhorší krizí od začátku sezony procházejí hokejisté Hradce. S Chomutovem prohráli stejným výsledkem jako Vrchlabí, v posledních čtyřech duelech získali pouze jeden bod a v tabulce klesli až na šestou příčku, když je předstihla Chrudim.

"Začalo to sérií zranění a teď se to odráží na herní pohodě. Jsou to spojité nádoby a do této situace spadnete raz dva. Pokud se nezačneme uzdravovat, nevidím to dobře," mračil se hradecký trenér Pavel Pazourek.

Chomutovu výrazně pomohly přesilovky. Když zužitkoval první dvě výhody, vedl již ve 12. minutě 2:0, na konečných 4:1 pečetil v 56. minutě rovněž v přesilové hře Mikšovec. "Přesně to také rozhodlo. Chomutov střílí, my naopak váháme," dodal Pazourek.