12. prosince

Utkání 33. kola extraligy komentuje Aleš Koňařík

VSETÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:1 (2:1, 0:0, 3:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Vsetín se po dlouhé době dočkal výhry na domácím ledě. Naposledy slavil v 16. kole 25. října po výhře nad Spartou. Hudec se na úspěchu podílel dvěma góly a dvěma asistencemi, v krizových momentech podržel Vsetín skvělý brankář Biegl. Definitivní rozhodnutí padlo ve 3. třetině.
59:20
Hudec objel Muchu, mohl završit hattrick, ale střílel do Cháberových betonů.
57:50
Zápas se už jenom dohrává. Domácí drží aktivní hrou Budějovické daleko od Bieglovy branky.
55:42
Po delší době šance Budějovic. Střílel Jakeš, dorážel Štrba. Biegl puk chytá.
54:09
Vsetín využívá přesilovku a vede už 5:1. Domácí si už natolik věřili, že zakombinovali, rozebrali bránící kvarteto a po přihrávkách Hudce a Stantiena skóroval do prázdné branky Polák.
52:51
Potřetí v zápase je vyloučen Kristek, tentokrát za hrubost. Další studená sprcha pro hostující tým.
52:14
Vsetín je aktivnější a snaží se kontrolovat hru. Hosté jsou po dvou inkasovaných brankách viditelně otřeseni.
48:54
Vsetín vede 4:1 Vsetín využil náporu po třetí vstřelené brance a přidává další pojistku. Pavliš dostal puk na pravém křídle, zbavil se obránce Kotašky, natlačil se před Cháberu a prostřelil ho mezi betony. Asistence: Demel a Hudec.
48:18
Vsetín po brance ožil a hosté tahají za kratší konec. Chábera musel přikrýt puk před dotírajícím Prokopem.
46:34
Došlo k menšímu zdržení. Vsetínští fanoušci oslavovali vstřelení gólu prskavkami a jedna z nich skončila na ledě.
46:29
Vsetín vede 3:1. Druhou branku v utkání vstřelil slovenský forvard Hudec. Pavliš za brankou vybojoval puk, poslal ho před branku a Hudec pohotově vystřelil bekhendem. Puk zapadl k levé tyči.
44:24
Demel přešel před Jakeše a vytvořil nadějnou pozici pro Hudce, který číhal na hranici brankoviště. Cháberu ale nepřekonal.
42:59
Úvod třetí části přinesl rozkouskovanou hru. Puk se často zašlapuje u mantinelu. Žádná šance se neurodila.
40:34
Na konci budějovické přesilovkové kombinace byl Štrba, ale puk mu v mrozhodujícím momentu přeskočil hokejku. Domácí jsou v plném počtu.
40:01
Hraje se 3. třetina. Hosté hrají ještě 34 vteřin přesilovku.
40:00
Skončila 2. třetina. Utkání nabralo na tvrdosti a urputnosti. Hosté byli o chloupek aktivnější, prosazovali se nejčastěji Kristek se Šimánkem, asi nejlepší hráči Budějovic. Ale Vsetín, zejména díky skvělému Bieglovi, drží těsné vedení.
39:50
Biegl vytáhl ze svého repertoáru další dva kouzelné zákroky. Nejdřív proti Kristkovu voleji z prostoru mezi kruhy. Vzápetí se před branku natlačil Šimánek, ale Biegl se stačil přesunout a střelu vyrazil.
38:34
Budějovice hrají přesilovku. Podruhé v utkání je vyloučen Tesařík za hákování. Přebruslil ho Bartoš a zkušený bek si musel pomoci nedovoleným způsobem holí.
37:57
V útočném pásmu zakombinovali Kuboš s Vakem, nicméně do volného prostoru, kam poslal Vak puk, si nikdo ze Vsetínských nenajel.
35:00
Po střele Jaškina trefil basebalově puk ze vzduchu Pavliš, ale puk směřoval nad horní tyč Cháberovy branky.
33:43
I druhá třetina se hraje oboustranně v tempu a s nasazením. Vak se zbavil obránce, najížděl zprava a vypálil z úhlu bekhendem, Cháberu ale vážněji neohrozil, přestřelil.
30:43
Po několika minutách budějovického náporu podnikli rychlý výpad domácí. Vak vybruslil před branku, snažil se vystřelit nad Cháberovu lapačku, ale trefil ho do ramene, vzápětí Pavliš přestřelil.
29:34
Vsetín odolává tlaku Budějovic díky skvělým Bieglovým zákrokům. Zneškodnil nájezd Hřebejka a Frolo poté posunul branku.
28:42
Budějovice přesilovku nevyužily, ale těsně po jejím skončení se dostal do gólové dorážky Šimánek. Biegl však dokázal zasáhnout levým betonem a velkou šanci zmařil.
26:40
Hosté budou hrát přesilovku. Tesařík zahákoval Šimánka, který se přes něj dokázal prosadit a zakončil. Biegl na ledě zasáhl lapačkou.
25:49
Biegl přikryl puk před dotírajícím Kostourkem, ale ten ho při tom lehce sekl. V roli mstitele se octl Frolo, jenž v následné strkanici Kostourka ztrestal u budějovické střídačky
24:14
Začátek druhé třetiny je opatrnější než hra v první části. Obě mužstva se víc soustředí na obranu a především hlídají soupeře.
22:41
Při troše štěstí mohl vyrovnat Kristek. Vypálil z levé strany, Bieglovi puk propadl a poskakoval v brankovišti. Naštěstí pro něj ale skončil mimo branku.
21:15
Budějovice zahájili druhou třetinu tam, kde zakončili první. Tedy před Bieglovou brankou. Ale do vážnější šance je domácí obrana nepustila.