Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetín hokejisty hledá i uvolňuje

9 2004
Vsetín - Dnes jste na tréninku v extraligovém klubu, večer ale odehrajete zápas na druhém konci republiky za klub z 1. ligy. Pro některé hokejisty rutina všedního dne. Ligoví útočníci Dalibor Sochorek dvě branky a Pavel Šebesta dvě asistence, oba na čtyři extraligové pokusy. To je nástup nováčků, o kterém hokejoví trenéři sní.

Opavská dvojice zvládla bleskové přeladění z ligového na extraligový rytmus bez potíží. Dokonce tak dobře, že by si ji extraligový Vsetín ponechal nejraději do konce sezony.

Sochorek se Šebestou musejí zvládnout velký zápřah
"Jenomže to asi nebude možné," vysvětluje Jiří Režnar, jeden ze vsetínské trojice trenérů. "Opava na tom není v lize nejlíp, hrozí jí baráž. Takže v pátek ve Vítkovicích s námi už oba hráči nejspíš nebudou. Musí se připravovat na další duel o udržení."

Produktivní tandem Sochorek a Šebesta by se měl ve Vsetíně představit znovu v neděli, v derby se Zlínem. Tedy den po utkání v opavském dresu proti Havířovu.

Vsetínské střídavé starty
extraliga - 1. liga obránci
Michal Horák a Zbyněk Spitzer (Třebíč),
útočníci
Martin Ambruz, Marek Dubec, Radim Hruška, Pavel Selingr (všichni Opava), Lukáš Vaľko (Třebíč)
1. liga - extraliga útočníci
Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta (oba Opava)

Ne všechny střídavé starty se ale vydaří. "Z Opavy jsme měli v týmu ještě Mikšana, ovšem s ním už nepočítáme," shrnul Oldřich Štefl, vsetínský ředitel. Útočník David Mikšan nezvládl mimořádné tempo.

"Ono hrát třikrát nebo čtyřikrát týdně, to se na průbojnosti a rychlosti projeví. Nemůžete stále čekat zázraky," říká vsetínské křidlo Marek Dubec, který hrál v úterý extraligu za Vsetín a ve středu už pomáhal Opavě v Prostějově.

"My ještě v politice střídavých startů budeme pokračovat. Ředitel Štefl pracuje na vyřízení příchodu dalších dvou nebo tří ligových útočníků," řekl vsetínský kouč Režnar.

Opavě extraligová výpomoc nepomohla
Zatímco Vsetínu borci z první ligy pomáhají k bodům, opačně to zatím není žádná sláva. Ve středu Opavě, která sbírá síly k úniku z 11. příčky prvoligové tabulky, nepomohlo k úspěchu v Prostějově ani sedm hráčů s extraligovými zkušenostmi.

Opava prohrála 1:3, přestože za ní nastoupil bývalý brankář Zlína Robert Hamrla a v obraně Lubomír Vosátko, který je díky střídavému startu součástí současného týmu Zlína. V prvním útoku nastoupili Dalibor Sochorek a Pavel Šebesta, současně posily Vsetína. Na pravém křídle pak měl místo David Mikšan, další z opavské trojice již využívá Vsetín. Druhá řada už byla kompletní vsetínská, hrála ve složení Marek Dubec, Radim Hruška, Martin Ambruz.

Marek Dubec vystřídal letos už tři kluby
Ze Vsetína šel na konci loňského roku na necelý měsíc do konkurenčního Zlína, výměnou za Martina Čecha. Teď je součástí výpomoci ligové Opavě. "Ale na jak dlouho, to nevím," pokrčil rameny Dubec.

Větší část odpoledne relaxoval. Na oddech měl nárok, neboť na rozdíl od Hrušky a Ambruze, kteří ve Vsetíně nemají stále místo, musí v týdnu zvládnout čtyři utkání.
Povolání do Opavy Dubce překvapilo, talentovaný mládenec je totiž ve Vsetíně členem Pavlišovy elitní řady.

"Hrát v neděli na Slavii, v úterý s Plzní, ve středu v Prostějově, dnes ve Vítkovicích a v neděli derby se Zlínem, to není jednoduché. Trochu jsem cítil únavu," shrnul nabitý program. "Opavě ale rád vypomůžu, její hráči pro nás také odvedli dobrou službu."

To Hruška s Ambruzem by pravidelné vytížení v Opavě přivítali. "Je lepší hrát
stabilně nižší soutěž než čekat na nepravidelnou příležitost ve čtvrtém útoku," řekl za spoluhráče Marek Dubec.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze