Vsetín ukončil plzeňskou sérii bez prohry

13 2001
Praha - Zlaté časy plzeňských hokejistů končí. V předehrávce 33. kola extraligy prohráli ve Vsetíně pětibrankovým rozdílem. Vítězné tažení západočechů už v minulém kole po devíti vítězstvích pozastavil Havířov remízou. I přes prohru zůstává Plzeň v tabulce na pátem místě, Vsetín se dostal minimálně do zítřka na osmé místo před Znojmo. Utkání jsme sledovali On-line

Vsetínští nastoupili do zápasu bez nejproduktivnějšího hráče Jiřího Hudlera. Ten je stejně jako obránce Ondřej Němec na soustředění juniorské reprezentace před mistrovstvím světa.

V polovině první třetiny se Vsetín přesto ujal vedení. Demela ideálně uvolnil Rostislav Vlach, který poté nahrával ještě na dvě branky domácích. Na tu druhou Kotáskovi o šest minut později. První třetinu uravřel střelou od modré Kuboš.

I druhou dvacetiminutovku vyhráli domácí tříbrankovým rozdílem. Rozloženou obranu západočechů vyškolila trojice Demel, Vaic a Veselý, další góly přidali ještě Demel a Polák. Následoval výstup rozhořčeného a rozlíceného gólmana Barty, který zlomil hokejku a dostal osobní trest. V brance ho nahradil Kůs.

Ve třetí části zápasu ještě Plzenští zvedli halvu a snížili zásluhou Vostřáka na čtyřbrankový rozdík. Poslední úder zasadil ale opět domácí hokejista, Vaic stanovil konečné skore na 7:2.

Vsetín - Plzeň 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)

Hlasy trenérů po utkání:
Zdislav Tabara (Vsetín):
"Začali jsme dobře, vycházel nám přechod středního pásma. Po našich dalších třech brankách ve druhé třetině bylo o utkání definitivně rozhodnuto."

Radek Kampf (Plzeň): "Do utkání jsme nastoupili lehkomyslně a nedokázali hrát svou hru. Nepodařilo se nám pokrýt střední pásmo a už první třetina rozhodla o vítězství Vsetína."

Góly a asistence: 11. Demel (Vlach), 17. Kotásek (Vlach), 19. Kuboš (Kucharczyk), 22. Veselý (Vaic, Demel), 39. Demel (Vlach), 40. Polák (Kucharczyk), 57. Vaic (Hriňa, Polák) - 48. Vostřák (Mazanec, Dobrovolný), 52. Vostřák (Andrašovský).
Rozhodčí: Dvořák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:13, navíc Barta a Duda (oba Plzeň) oba 10 minut. Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0. Diváci: 2080.