Budějovičtí hokejisté zkoušejí stíhat Chomutov, v první lize vyhráli

Českobudějovický Tomáš Nouza děkuje fanouškům. | foto: Petr Lundák, MF DNES

27 2014
Českobudějovičtí hokejisté v první lize stáhli náskok vedoucího Chomutova na 12 bodů. Po čtyřech zápasech dokázali bodovat naplno, když předposlední tým Prostějov porazili doma 5:2. Zvítězit naopak nedokázala třetí Třebíč, která získala v Benátkách nad Jizerou jen bod.

Hráči Českých Budějovic odměnili fanoušky, kterých i na zápas s nepříliš atraktivním soupeřem dorazilo téměř 5 600.

Zářil především slovinský forvard Rok Pajič, jenž jeden gól dal a na další dva přihrál. Svou bilanci si gólovou přihrávkou vylepšili i lídři produktivity celé soutěže: Tomáš Nouza si připsal 61. bod, Josef Straka má o jeden méně.

Třebíč naopak celou sezonu brankami šetří, její nejpilnější hráč nasbíral polovinu bodů z toho, kolik mají jihočeští suveréni, a v Benátkách se opět tahle skutečnost projevila. V základní hrací době padly jen dva góly, po jednom na každé straně. Duel rozsoudil ve prospěch domácích v prodloužení dorážkou Adam Dlouhý, jenž tak zařídil obě trefy vítězů.

Jen o bod zpět za týmem z Vysočiny jsou nyní páté Litoměřice. Ty v Havířově, jenž většinu bodů čerpá právě z domácích utkání, jako první v sezoně neinkasovaly. Tomáš Král v jejich brance kryl 33 střel a vychytal pátou nulu v sezoně. Do poslední chvíle těsný zápas rozhodl v závěrečné minutě svým 27. zásahem nejlepší střelec soutěže Vítězslav Bílek.

První hokejová liga - výsledky 38. kola

Kadaň - Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
18. Jakub Novák, 23. Šagát, 46. Trefný, 56. Charousek - 11. Žálčík. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:6, navíc Charousek (Kadaň) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 380.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
16. a 64. A. Dlouhý - 37. Pekr. Rozhodčí: Würtherle - Bosák, Kreuzer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 429.

České Budějovice - Prostějov 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
11. Pajič, 24. J. Bárta, 36. Rob, 40. Boháč, 60. Vráblík - 23. Franek, 38. L. Duba. Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc V. Meidl (Prostějov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 561.

Havířov - Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
34. Kalla, 60. V. Bílek. Rozhodčí: Škrobák - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 504.