Z předkola play-off první ligy jdou hokejisté Ústí, čeká je Kladno

Darek Hejcman z Kadaně (v bílém) pálí na brankáře Ústí Jaroslava Soukupa. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

24 2016
Tajenka předkola play-off první ligy vyřešena, po Havířově si postup do čtvrtfinále zajistili hokejisté Ústí nad Labem, kteří vyzvou vítěze základní části z Kladna. Ústí zvítězilo ve čtvrtém utkání v Kadani 4:3 a sérii vyhrálo 3:1.

Slovan sice prohrával už 1:3, ale výsledek otočil a odvrátil páteční rozhodující pátý duel na domácím ledě. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě útočník Jan Kloz.

Hostující tým, který se po úterní výhře v Kadani 2:1 ujal podruhé v sérii vedení, se prosadil jako první. Ústí dostal do vedení ve čtvrté minutě Pohl, ale do poloviny úvodního dějství otočili stav Šťovíček a Vrána.

Ve 31. minutě zvýšil ve vlastním oslabení na dvoubrankový náskok Hejcman, ale za 49 vteřin v pokračující přesilovce se prosadil Tenkrát a ve 36. minutě vyrovnal Roubík. V závěrečném dějství dovršil obrat Kloz. Pro Kadaň tak skončila sezona a Ústí se může těšit na pondělní začátek čtvrtfinále.

Ve skupině o udržení si zajistily po Třebíči jistotu záchrany také Benátky nad Jizerou, které mají čtyři kola před koncem před posledním Mostem náskok 13 bodů.

Benátky vyhrály na ledě Třebíče 1:0 po samostatných nájezdech, zatímco Most podlehl v Šumperku 1:2 v prodloužení. Z druhé nejvyšší soutěže sestoupí jen nejhorší tým tabulky a Most nyní ztrácí na třináctý Šumperk čtyři body.

První hokejová WSM liga

Předkolo play-off - 4. zápas:

Kadaň - Ústí nad Labem 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
6. Šťovíček, 10. L. Vrána, 31. Hejcman - 4. J. Pohl, 31. Tenkrát, 36. Roubík, 55. J. Kloz. Rozhodčí: Wagner, Schmejkal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Konečný stav série: 1:3.

Skupina o udržení - 2. kolo:

Třebíč - Benátky nad Jizerou 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd:
Zachar. Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4, navíc Ulrych (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 630.

Šumperk - Most 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
57. Gewiese, 62. T. Sedlák - 46. Havlíček. Rozhodčí: Šír, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 016.