Začala NHL, obhájce titulu uhrál jen bod

9 2003
New Jersey - Prvními třemi zápasy odstartovala dnes v noci zámořská NHL. Obhájce Stanley Cupu New Jersey uhrál na ledě Bostonu jen remízu 3:3, když domácí obránce Jillson vyrovnal čtyři minuty před koncem třetí třetiny. První bod mezi českými hráči v NHL si za přihrávku na první gól připsal Patrik Eliáš.

Spousta fanoušků v Bostonu dorazili na úvodní zápas NHL do Fleet Centrea krátce po skončení zápasu play-off baseballové Major League.

Místní Red Sox v něm porazili nepříliš oblíbené New York Yankees a remíza Bruins s obhájcem hokejového titulu tak jen přispěla ke všeobecné sportovní spokojenosti.

"New Jersey jsou každým rokem na čele tabulky a bojují o Stanley Cup," řekl nový brankář Bruins Felix Potvin, který pochytal 32 střel. "Dokázali jsme s nimi bojovat."

Dvě branky, včetně té na 3-3 na začátku 57. minuty, vstřelil mladý obránce Jeff Jillson. U první branky New Jersey, kterou ve 21. minutě vstřelil obránce Scott Niedermayer, stál Patrik Eliáš.

Thibault se zaskvěl

Vychytanou nulou se hned v prvním utkání zaskvěl brankář Chciaga Jocelyn Thibault. Minnesota, která stále nepodepsala smlouvu se Slovákem Mariánem Gáboríkem, nezužitkovala ani jednu z 33 střel. Chicago zvítězilo 1:0.

Minnesota nevyužila ani jednu ze sedmi přesilovek. "Naši hráči v oslabení odvedli pořádný kus práce," chválil své svěřence kouč Chicaga Brian Sutter a dodal: "Tak to má být."

Jedinou branku vsítil ve 24. minutě Tyler Arnason. Thibault v minulé sezoně vychytal osm shutoutů, přestože Blackhawks nepostoupili do play-off.

"Věděli jsme, co od Minnesoty čekat a jak proti ní hrát," připomněl brankář vyhlášený defensivní styl soupeře. "Ale neřekl bych, že dnešní zápas byl vyloženě o bránění."

Dallas oplácel za play-off

Účastník posledního finále Anaheim bude v průběhu sezony pravidelně narážet na týmy, které s ním mají nevyřízené účty. Jako například na Dallas, který s "Kačery" v minulém play-off překvapivě vypadl ve druhém kole po výsledku 2-4 na zápasy.

Dallas zvítězil nad Anaheimem 4:1, když se mu podařilo první dvě branky vstřelit v rozpětí 30 vteřin během 3.minuty. Dvě branky vstřelil útočník Stu Barnes, obránce Sergej Zubov vstřelil také gól a další dva připravil.

Anaheim se poprvé představil se dvěma letními posilami- Sergejem Fjodorovem a Václavem Prospalem. Oba se však příliš neuvedli, Fjodorov skončil dokonce s bilancí plus/mínus -3.

Kouč Anaheimu Mike Babcock nebyl s výkonem týmu, který agentura AP ohodnotila jako "vlažný", vůbec spokojen. "Boj o play-off začal a my jsme jeden zápas ve ztrátě."

Brankář J.S.Giguere, hrdina skvělého tažení Mighty Ducks do finále proti New Jersey, pochytal jen 18 střel.

Středeční výsledky:

Boston - New Jersey 3:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 35. a 57. Jillson, 40. J. Thornton - 21. a 50. S.Neiedermayer (na prvn
í Eliáš), 33. Friesen. Střely: 31:35.Diváci: 16.563.

Chicago - Minnesota 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 24. Arnason. St
řely: 22:33. Diváci: 13.903.

Dallas - Anaheim 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. a 26. Barnes, 3. Zubov, 50. Guerin - 18. R.Niedermayer. St
řely 22:21. Diváci: 18.532.

Brankář Bostonu Felix Potvin likviduje jednu ze šancí New Jersey.

Brankář New Jersey Martin Brodeur napřahuje proti jedné ze střel Bostonu svoji lapačku.

Útočník Dallasu Brenden Morrow (v černém) se raduje z gólu v síti Anaheimu.

Hned v prvním zápase nové sezony se do sebe pustili obránce Dallasu John Erskine(v černém) a útočník Anaheimu Garrett Burnet.