Liberecký gólman o výhře na nájezdy: Dřeli jsme do poslední chvíle

Liberecký gólman Ján Lašák se mohl radovat z vítězství v nájezdech (ilustrační foto). | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

18 2014
To byly nervy! Hokejisté Liberce ve 13. kole extraligy v Mladé Boleslavi vydřeli výhru 4:3 až po samostatných nájezdech. Vítězný gól dal ve třetí sérii rozstřelu útočník Petr Vampola, jenž se trefil švihem k tyči. Liberec tak získal dva body, dlouho však sahal po kompletním počtu.

V úvodní části sice domácí tým Tygry přestřílel vysoko 18:2, jenže Liberec prokázal skvělou efektivitu a ve 14. minutě šel díky trefě obránce Vitáska do vedení.

V polovině utkání zvýšil Bartek už na 2:0. Jenže domácí tým pak ještě v prostřední části dvěma góly během necelých dvou minut srovnal a v té třetí dokonal obrat na 3:2. Liberečtí však Bakošovým gólem vyrovnali a v samostatných nájezdech nakonec strhli vítězství na svou stranu.

„Začátek jsme zaspali, ale pro mě jak gólmana to bylo dobré, protože jsem se aspoň dostal do tempa,“ narážel liberecký brankář Ján Lašák na střeleckou převahu Boleslavi v úvodní části. „Za stavu 2:0 jsme pak všichni včetně mě udělali nějaké chyby, a tak jsme nakonec vděční za dva body. Dřeli jsme do poslední chvíle.“

Trenér Rostislav Čada, který tým převzal minulý pátek, tak má zatím s Libercem takřka stoprocentní bilanci: dvě utkání = dvě výhry a pět bodů.

V Mladé Boleslavi Tygři představili čerstvou útočnou posilu Branka Radivojeviče. Slovenský reprezentant nastoupil ve druhém útoku s krajany Bartekem a Bulíkem, na gól či asistenci v novém dresu si však bude ještě muset počkat.

Utkání v Boleslavi bylo pro hokejisty Liberce už třetím zápasem v řadě na hřišti soupeře. Venkovní sérii zakončí Bílí Tygři v neděli na ledě brněnské Komety.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38