ČESKO - USA 1:3

(0:2, 1:1, 0:0 )
Konečný výsledek
60:00
Konec utkání. Ani v šesti proti čtyřem se češi nedokázali dostat do závěrečného náporu a prohráli úvodní zápas šampionátu.
58:18
Fikrt odešel na střídačku, češi hrají se šesti hráči v poli.
57:54
Americký obránce Lampman jde na trestnou, český tým hraje přesilovku.
56:15
Češi se ženou do útoku. Američanům se daří bránit dvougólový náskok a zřídka vyráží do brejků.
52:55
Hudler střílel po zemi pouze do amerického brankáře a při pokračování útočné akce vypálil od modré Mojžíš. Znovu zasáhl Bacashiua.
51:14
Američané odehráli přesilovku bez šancí. Pouze Brown jednou střílel nad českou branku.
49:14
Za nedovolené bránění jde na trestnou domácí Krajíček. USA hrají v početní výhodě.
48:10
Brown nahodil před českou branku a pokus Briana Hollwega kryje skvělý Fikrt.
47:25
Na americkou branku střílel Vondrka, při následném brejku znovu skvěle zasáhl na druhé straně Fikrt.
45:20
Krásnou kličku předvedl ve středním pásmu Hemský, nahrál Průchovi, který se snažil vystřelit. Američané už stačili zformovat obranu a Plekance už nenechali dorážet.
42:55
Američané přesilovku nevyužili, ale hned po jejím zkončení byl v obrovské šanci Hollweg. Byl sám před Fikrtem a netrefil přihrávku zpoza branky.
40:52
Vyloučen obránce Mojžíš za nedovolené bránění. USA hrají přesilovou hru.
40:45
Miloslav Hořava odchází do kabiny se zkrvavenou tváří. Ostrý zákrok u mantinelu nebyl potrestán.
40:01
40:00
Konec 2. třetiny. České hokejisty gól nabudil, na poslední minutu zmáčkli Američany v obranném pásmu. Velkou šanci neproměnil Novotný.
38:57
Češi snižují na 1:3. Po nevyužité přesilovce se individuálně prosadil Tomáš Plekanec. Asistence byla připsána Hemskému.
38:20
Plekanec střílí zprava, ale Bacashiua našel opět puk pod svými betony.
36:56
Hudler vypálil zdálky, kotouč po následné mlýnici před brankou skončil pod betony brankáře Bacashiuy.
36:24
Lebda srazil mimo hru českého útočníka Petra Průchu a putuje na trestnou lavici.
34:50
Nepříjemnou střelu Nováka houštinou těl lapil Bacashiua. Čeští hokejisté jsou aktivnější i po přesilovce.
32:30
Přesilovka zůstala opět nevyužita. Na jejím konci od modré střílel Blaťák, hned poté musel zabránit rodícímu brejku Američanů.
31:10
Po slibné šanci Průchy měl gól na hokejce Aleš Hemský. Jeho ránu pod horní tyčku brankář Bacashiua kryl.
30:30
Vyloučen Lebda, Češi hrají přesilovku.
29:55
Průcha vjel po pravé straně do útočné třetiny. Mohl ještě nahrát Plekancovi, ale zvolil individuální zakončení. Amerického brankáře nepřekonal ani nadvakrát.
29:15
Helminen zachytil rozehrávku Čechů a Fikrt musel opět zlikvidovat velkou příležitost.
25:00
Lukeš odkulhal do kabiny s koňarem, nahradil jej vsetínský Hudler.
22:50
Američané jsou pány na ledě, mají většinu času puk na svých hokejkách. K ojedinělému protiútoku teď vyrazil Průcha, ale akci nedotáhl.
20:19
USA vedou 3:0. Hrubou chybu české obrany trestá Larose. Do volného prostoru před Fikrtem mu nahrával Vernarsky.