Zlín dál září v prodlouženích: Někdo nahoře nás má rád

ZLÍNSKÁ RADOST. Hokejisté Zlína oslavují jeden z gólu proti Třinci ve čtvrtém semifinále extraligy. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

12 2014
Když hrají letos hokejisté Zlína play-off a rolba žehlí led před prodloužením, sázkaři by měli zbystřit. Zde je skvostná bilance týmu Rostislava Vlacha za čtvrtfinále a dosud nekompletní semifinále: 4 pokusy, 4 výhry!

"Co k tomu říct? Někdo nahoře nás má hodně rád," prohlásil zlínský kouč. Právě v nastaveném čase pátého souboje proti Třinci využil bek Kotvan nacvičený signál a vložil hokejku do střílené přihrávky od lídra mužstva Lešky. Tím zajistil, že Zlín vede nad favoritem 3:2 na zápasy a dnes doma může celou sérii rozhodnout.

"Na výhry v prodloužení potřebujete i kus štěstí. Ale pokud se to stává opakovaně, asi je v tom i trochu umění," přemítá zlínský útočník Bedřich Köhler.

Recept je podle něj prostý. "Jen si řekneme, že dáme gól dřív než soupeř," směje se Köhler, ale pak vážněji popisuje: "Nedá se vymyslet nic jiného, než že vycházíme z defenzivy a máme pravidlo, že každá střela je dobrá. Z každé může přijít gól. Dvacet minut je dlouhých, je třeba čekat na šanci."

Je zajímavé, že ještě v loňském play-off Zlín v obou prodlouženích smutnil: v nastavení dostal gól ve čtvrtfinále i v rozhodujícím, sedmém duelu boje o titul s Plzní. Jenže to se hrál jiný systém. "Dvacetiminutové prodloužení mi přijde spravedlivější," soudí Köhler.

Fanoušci hokejistů Zlína v akci.

Ještě loni trvalo jen deset minut, pak se šlo do nájezdů. "Sice jsme z nich v semifinále proti Třinci těžili, dvakrát jsme vyhráli, ale někomu nájezdy nejsou po chuti," uznává hráč Zlína.

Opatrnější taktiku týmu ukazuje základní část, v níž prodloužení trvá jen  5 minut. V duelech Zlína se nastavovalo 12krát, z toho 11 zápasů rozhodly až nájezdy. Ovšem v play-off je to jiné. Královéhradečtí hokejisté prohráli ve čtvrtfinále všechna tři prodloužení.

Bude-li "někdo nahoře mít Zlín rád" ještě jednou i proti Třinci, zopakuje si tým loňský boj o titul.