Zlínští střelci se probudili. Byla z toho mistrova druhá výhra

Petr Čajánek prověřuje gólmana Karlových Varů Tomáše Závorku. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

11 2014
Jedenáct soutěžních zápasů nedokázali překonat metu dvou branek. Zlínští hokejisté se probudili až tento týden. Na čtyři branky ve vítězné rozlučce s Ligou mistrů proti Berlínu navázali pěti trefami do sítě Karlových Varů v extralize.

„Zápas s Berlínem byl pro nás vzpruhou,“ pronesl útočník Roman Vlach, který dal Medvědům dva góly.

Proti svému bývalému mužstvu, kde strávil předchozí sezonu, se sice neprosadil, Zlín ale našel jiné střelce.

Na výhře 5:1 se přitom podílelo pět různých hráčů a především souhra útoku Okál, Čajánek, Veselý se líbila.

Okál s Čajánkem si vyměnili gólové asistence, oba překonali nejistého Závorku z bezprostřední blízkosti. Rozhodující náskok si obhájci titulu vybudovali během 4 minut 41 vteřin uprostřed první třetiny a klíčový první zásah si připsal obránce Marušák šťastnou ranou od modré. Tři slepené přesilovky domácí využili pouhé dvě vteřiny před jejich uplynutím.

„Zuby nehty jsme se bránili, jenže se neubránili. Tady nastal zlom, vzápětí jsme inkasovali podruhé a potřetí,“ mrzelo kouče Západočechů Karla Mlejnka.

K trháku zaveleli tradiční opory Zlína - do úvodní pauzy se trefili ještě Čajánek s Balaštíkem.

„Úvod se nám povedl. Proti předchozím zápasům jsme zlepšili bruslení, pohyb, nasazení. Padáme do střel, srážíme se, neděláme zbytečné obloučky,“ pochvaluje si zlepšení ve hře šampionů Zdeněk Okál. „Konečně se nám podařilo zopakovat výkony z mistrovské sezony.“

Po druhém vítězství sezony sice zůstal Zlín poslední, se šesti body v kapse ze tří posledních utkání se však nálada ve zlínské kabině zvedla. „Pozitivní bylo, že nás vedení nijak nestresovalo. Žádný tlak nebo pokuty, nic takového nebylo. I tohle nám pomohlo,“ ocenil Okál.

Nabité sebevědomí může Zlín potvrdit v nedělní repríze posledního čtvrtfinále na ledě Hradce Králové.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38