Zlínské hokejisty čeká týden pravdy. Začínají ho doma s Olomoucí

Zlínský útočník Roman Vlach míchá s pukem za olomouckou brankou. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

27 2015
Vedli 2:0, přesto prohráli. Porážka v Olomouci ve třetím kole extraligy uvrhla zlínské hokejisty do krize, ve které se zmítali celou první čtvrtinu základní části. Aspoň tak mluví obhájci titulu o zářijovém duelu na Hané. Úterní a zároveň poslední vzájemné střetnutí s nováčkem je může naopak pevněji ukotvit v elitní desítce, kam se poprvé protlačili po nedělním domácím vítězství nad Brnem.

„Pro nás je to další zápas o šest bodů s mužstvem, které se pohybuje v tabulce kolem nás,“ připomenul trenér Zlína Rostislav Vlach zásadní význam utkání, které začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17.30 hodin.

Jeho výběr je před tímto utkáním devátý, nejvýše v sezoně, Olomouc dvanáctá o tři body zpět. Mezi nimi jsou vklínění Mladá Boleslav s Libercem, o bod před Zlínem Vítkovice.

„Máme před sebou týden pravdy,“ zmínil Vlach, že mužstvo před poslední reprezentační přestávkou míří ještě v pátek do Liberce a hostí v neděli Vítkovice.

„Tyhle výsledky hodně napoví. Rozdíly v tabulce jsou minimální a po každém kole se pořadí může promíchat,“ uvědomuje si Vlach. „Nakonec může rozhodovat bilance vzájemných zápasů.“

Zatímco s Mladou Boleslaví ji mají zlínští hokejisté horší, proti třem příštím sokům ji mohou ještě vylepšit. Proti Olomouci jim stačí i vítězství v prodloužení, Liberec potřebují zdolat o čtyři branky, Vítkovice o dvě.

Vlach věří, že stejně jako v neděli podpoří hráče diváci. „Atmosféra byla parádní, fanoušci hráče ještě více namotivovali a kluci předvedli velmi dobrý výkon,“ chválil Vlach.

Zda se bude držet pravidla, že vítězná sestava se nemění, zatím netuší. Nasadit už může uzdraveného obránce Řezníčka i útočníka Svobodu.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38