ZLÍN - KLADNO

Utkání 10. kola extraligy komentuje Tomáš Železník

ZLÍN - KLADNO 9:0 (3:0, 4:0, 3:0) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání. Brankář Murín potřetí za sebou udržel v domácím utkání nulu, na zlínském ledě nedostal gól už 211 minut. Vysokou výhru oslavil slovenský gólman polibkem pro všechny tři tyčky.
59:31
Zlín popáté využívá přesilovku a střílí desátý gól! Zubíček usměrnil zblízka před brankou nahrávku Okála do sítě. chvíli předtím ještě Vlach trefil tyčku.
58:34
Kombinovaná sestava z prvního a ze třetího útoku domácích si vynutila faul. Vyloučen je obránce Čech za držení.
58:13
Zlínští si vybírají oddechový čas. Stadionem burácí přání diváků o vstřelení desáté branky.
56:42
Havel se z pravé strany dvakrát protlačil před Murína, v obou případech si ale zlínsý gólman poradil. Podruhé vykopával puk betonem téměř z brankové čáry.
56:12
Kladno se ubránilo.
54:12
Petr Hořava krosčekoval u mantinelu Vlacha, který se chtěl pomstít. To vyústilo v menší potyčku, vyloučen je Vlach na 2 a Hořava na 2+2 minuty. Zlín má další přesilovku.
53:20
Kladno bylo blízko čestnému gólu, Kysela trefil pohotovou střelou horní tyčku Murínovy branky.
52:20
Domácí vedou 9:0. Mokrejš najížděl na Pospíšila, kterému z úhlu propadl puk za brankovou čáru. Nahrával Čech.
52:02
Kladno se ubránilo zbytku oslabení.
50:19
Zlín vede už 8:0. Nosek od modré prostřelil Pospíšila mezi betony. Asistenci si připsal Macholda. Pokračuje přesilovka domácích pět na čtyři.
50:02
Pospíšil vyhodil puk přes hrazení a dostal dvě minuty, Zlín bude potřetí hrát v pěti proti třem.
48:28
Zlín bude hrát přesilovku, dvě minuty za krosček si odsedí Kruliš.
46:51
Kladno je v útoku aktivnější, snaží se aspoň o čestný úspěch. Toho mohl docílit Bílek: v šanci si položil Murína, ale tomu pomohl Zubíček, který zachytil puk za jeho zády.
45:00
Utkání sleduje podle oficiálního hlášení 5522 diváků.
44:31
Hraje se dlouho bez přerušení, šance mají oba týmy. Murín vyrazil Lažovu střelu, na druhé straně střílel zdálky Veselyý do Pospíšila. ten chvíli nevědě, kams e mu odrazil puk, ale nikdo ze zlínských hráčů nebyl nablízku k dorážce.
41:28
Murín zlikvidoval tři tvrdé střely po sobě, otestovali ho Zajíc, Kysela i Lažo.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Jediným otazníkem utkání zůstává, zda brankář Murín udrží čisté konto. Na domácím ledě už 191 minut nedostal gól.
40:00
Konec druhé třetiny. Za skandovaného potlesku skončila druhá část zápasu, v němž domácí zvýšili náskok nad neškodným Kladnem už na sedm gólů.
37:28
Weissmann šel od poloviny kluziště sám na Pospíšila, ale v rozhodující chvíli ho neposlechl puk. Slabou střelu kladenský gólman v pohodě vyrazil.
36:00
Domácí mají stále výraznou převahu. Místo, aby se tlačili do šancí, však baví diváky spíš hezkými kombinacemi. Vyniká v tom hlavně Leškova řada, která mění zápas v exhibici.
32:28
Kladno se ubránilo, i když mělo co dělat. Leškova formace se usadila v pásmu a rozjela kolotoč přihrávek. Ke střele se však odhodlal jen Veselý, Pospíšil jeho pokus vyrazil.
30:28
Na trestnou lavici míří další kladenský hráč, za hákování dostal dvě minuty Pazourek. Spokojené publikum skanduje: "Deset! Deset!"
27:19
Zlínští jsou v plném počtu.
26:42
Zlín dal gól i v oslabení. Kladno je zralé "na ručník", inkasovalo i ve vlastní přesilovce, když Zubíček vysunul do brejku Weismanna a ten dal svůj první gól v sezoně i v české extralize.
25:19
Kladno může přibrzdit rozjetý Zlín v přesilovce, vyloučen je Hučko za vysokou hůl.
24:56
Zlín vede 6:0. Nosek vysunul dlouhým pasem Záhorovského, který byl sice v brejku tísněn Hučkem, přesto se mu povedlo zvednout puk pod břevno.
24:05
Kladno trochu zvýšilo agresivitu a ne chvíli dostalo soupeře pod tlak. Od modré střílel Malena, Murín však puk vyrazil.
22:56
Pospíšil si připsal první zákrok, měl štěstí. Po Leškově přihrávce na něj jel úplně volný Veselý, ale trefil "tágo", držadlo brankařské hokejky.