Zlín konečně skóroval, přesto opět padl

23 2008
Litvínov, Zlín - Útočník Michal Pšurný po 165 minutách ukončil zlínské střelecké mlčení. Další trefy přidali Miroslavové Okál s Ďurákem. Ale na vítězství to stejně nestačilo. Hokejisté RI Okna Zlín prohráli už popáté v řadě. Tentokrát v Litvínově 3:5. V tabulce zůstávají třináctí, manko na předkolo play-off narostlo už na 16 bodů.

Desetibodový odstup na poslední místo se nezměnil, protože Ústí nad Labem neuspělo na ledě vedoucích Českých Budějovic.

O šanci na dobrý výsledek přišel Zlín jen chvíli po Pšurného trefě. Přestože po vedoucí brance Litvínova byl pod tlakem, dokázal vyrovnat na 1:1. Jenže domácí odpověděli po pouhých 10 vteřinách. Rindošův výpad ještě gólman Murín zlikvidoval, ovšem volný Trávníček v pohodě dorážel do odkryté branky.

"V naší obranné třetině to byl jeden velký nepořádek," zlobil se zlínský brankář Igor Murín. K úspěchu nevedly ani změny v sestavě. Kouč Vlach rozdělil sehranou, ale v poslední době neproduktivní dvojici Leška, Balaštík. Zatímco vedle Lešky nastupovali Kubiš s Rachůnkem, Balaštík hrál se Záhorovským a Romanem Vlachem.

"Koncovka nás stále trápí. Šancí jsme měli dost, skórovat jsme měli hlavně v úvodu zápasu," litoval trenér Zlína Rostislav Vlach. "Gólový finiš přišel pozdě."

Možnost přerušit nepříjemnou sérii porážek dostane mužstvo až v neděli v Karlových Varech. Páteční domácí utkání s Třincem totiž bylo odloženo. Uskuteční se až v 8. března v reprezentační přestávce.