Zlín porazil v přípravě Banskou Bystrici, Litvínov padl s Wolfsburgem

DO ÚTOKU. Hokejisté Zlína se v rámci přípravy zúčastnili slovenského Rona Cupu. | foto: Jan Salač

15 2015
Zlínští hokejisté jsou krůček od vítězství v Rona Cupu, který se koná ve slovenském Trenčíně. V posledním zápase porazili Moravané 2:1 Banskou Bystrici a o vítězství na turnaji je může připravit jen případný úspěch domácí Dukly s kazašským Pavlodarem. Letošnímu mistrovi z Litvínova se naopak nedařilo na turnaji v Drážďanech, kde podlehl Wolfsburgu 3:4 po samostatných nájezdech.

Zlín prohrával od páté minuty po přesilovkové trefě Bretta Sonneho, ale v úvodu druhé třetiny vyrovnal Miroslav Zaremba a v závěrečné třetině dokázali svěřenci trenéra Rostislava Vlacha otočit výsledek. V 48. minutě rozuzlil zápas Tomáš Fořt.

Litvínov rychle vedl 2:0 po gólech Filipa Pavlíka a Miloslava Hořavy a po snížení Daniela Widinga ještě znovu vrátil Severočechům dvoubrankový náskok Peter Jánský. V závěru ale vyrovnali Sebastian Furchner s Vincenzem Mayerem a v rozstřelu rozhodl Marco Rosa.

Tým kouče Radima Rulíka bude hrát v neděli od 14:00 o třetí místo s poraženým z duelu mezi Drážďany a Eisbären Berlín.

Přípravné hokejové zápasy

Rona Cup v Trenčíně:
PSG Zlín - HC ‚05 Banská Bystrica 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Zaremba, 48. Fořt - 5. Sonne.

Turnaj v Drážďanech:
HC Verva Litvínov - EHC Wolfsburg Grizzly Adams 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
4. Pavlík, 5. M. Hořava, 34. Jánský - 8. Widing, 55. Furchner, 59. Mayer, rozhodující sam. nájezd Rosa.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40