Zlínští hokejisté projeli také druhý zápas u varského odpadlíka

Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje proti střele Vojtěcha Tomečka z Karlových Varů v utkání 39. kola hokejové extraligy. | foto: ČTK

16 2017
Zlínští hokejisté si v boji o předkolo extraligového play-off přitížili. Třetí čtvrtinu základní části uzavřeli porážkou v Karlových Varech.

Po předchozích neblahých zkušenostech se vydali na daleký výjezd napříč republikou do Karlových Varů s jednodenním předstihem. Rychle se ujali vedení. Jenže hokejistům PSG Zlín to bylo stejně k ničemu.

Odpadlíkovi extraligy podlehli 1:4 a nechtěně jim tak pomohli zvednout se ze dna tabulky. Sami si pak zkomplikovali cestu do předkola play-off. Před závěrečnou čtvrtinou základní části zůstávají mimo elitní desítku.

„Stále opakuji, že není slabých soupeřů. V žádném případě se nemůžeme bavit jen náznakem o tom, že Vary jsou poslední,“ varoval kouč Zlína Robert Svoboda před podceněním.

Marně. I když byl mezi soupeři před zápasem rozdíl 17 bodů, porážka nebyla zase tak velkým překvapením. V říjnu schytal Zlín na ledě Energie sedmibrankový příděl, ze šesti střetnutí se dvěma nejhoršími celky soutěže (Karlovy Vary, Pardubice) prohrál čtyřikrát a přenechal jim deset bodů.

„Dobře jsme odehráli pouze první třetinu, ve které se lámal chleba. Měli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, ve které jsme vstřelili pouze jednu branku. Kdybychom při další výhodě pět na čtyři odskočili o dvě branky, mohlo se utkání vyvíjet jinak,“ litoval druhý ze zlínských trenérů Martin Hamrlík.

Zatímco po pátečním vítězném slavnostním zápase s Hradcem Králové poděkoval týmu za srdnatý výkon, za závěrečných 40 minut ve Varech je mohl leda tak zpucovat.
„Od druhé třetiny bylo na ledě už jenom jedno mužstvo. My jsme potom nepředvedli už vůbec nic,“ shrnul zbytek utkání.

V prostřední pasáži čelil gólman Kašík rovným 20 střelám a tři puky propadly za jeho záda. V úvodní periodě ho přitom Vary ohrozily jenom pětkrát. Ve třetím dějství se už skóre nezměnilo.

Zlín tak promarnil šanci předstihnout desátou Mladou Boleslav a bodově se dotáhnout na devátou Plzeň. Po třech čtvrtinách má kulatých 50 bodů, rozhodující čtvrtou část rozjedou hokejisté PSG pátečním moravským derby v Brně. Znovu se v něm budou muset obejít bez zraněného obránce Horáka, nastoupit by už ale mohl útočník Chytil.