Kouč Zdeněk Venera dá zlínským hokejistům pět dní volna

Kouč Zdeněk Venera dá zlínským hokejistům pět dní volna | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Zlín vyhlíží přestávku. Poslední dobou toho bylo dost, tvrdí kouč Venera

• 27
Vykročí ke konečnému druhému místu v základní části, nebo se o něj ještě budou strachovat? Zlínští hokejisté věří, že v posledním utkání před olympijskou přestávkou zvládnou první variantu. Ale odpověď dá teprve zápas 50. extraligového kola, který sehrají v Českých Budějovicích. "Budeme hrát naplno, druhé místo chceme udržet," naznačil útočník PSG Zlín Petr Leška.

Do konce dlouhodobé soutěže zbývají tři kola, poslední dvě jsou na programu po olympiádě.

Zlín, který má už jen teoretickou šanci předstihnout první Plzeň, vede před třetími Pardubicemi o tři body. I východočeský "soupeř na dálku" hraje v 50. kole venku, nastoupí ve Vítkovicích.

O důležité body ovšem usilují také hráči Českých Budějovic. Patří jim deváté místo v tabulce, při příznivé shodě okolností si můžou zajistit předkolo play-off. "Proto čekám urputný zápas, který rozhodnou maličkosti," tuší zlínský trenér Zdeněk Venera.

Hosté jedou na jich Čech povzbuzeni velkým nedělním obratem. Kometu Brno porazili 3:2 po nájezdech, přestože ještě tři vteřiny před koncem třetí třetiny prohrávali. "Pokud bychom vyšli naprázdno, znehodnotilo by to celý zápas, který se hrál v parádní atmosféře," připomněl Venera.

Jeho svěřenci se už nemůžou dočkat přestávky. Parádní výkony v nabitém lednu je stály spoustu sil, což se projevilo v minulých dvou kolech proti posledním dvěma týmům tabulky. "Ale i tak na mužstvu cítím obrovskou chuť do hry," poznamenal Venera.

Bez ohledu na výsledek v Budějovicích dostane zlínský výběr až do konce týdne volno. Trénovat začne v pondělí.

Nejprve se zaměří na kondici, až pak bude pilovat kombinace. "Na pauzu se všichni těšíme, protože poslední dobou toho bylo opravdu dost," podotkl Venera.

V reprezentační přestávce už bude s týmem trénovat junior Finsterle, který na tréninku utrpěl otřes mozku a musel pár dní zůstat v klidu. Naopak návrat zraněného dua Vlach, Rachůnek zůstává nejistý.