Zlín vyrovnal sérii, uspěl v nájezdech

6 2004
Třinec - Tři vteřiny chyběly hokejistům Třince k tomu, aby získali na domácím ledě třetí bod ve čtvrtfinále play-off proti Zlínu. Jenomže Balaštík vyrovnal při přesilovce umocněné power-play na 2:2 a v samostatných nájezdech rozhodli hosté o tom, že se série zpět do Zlína přesouvá za vyrovnaného stavu 2:2. Další utkání se hraje v úterý.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

Dvakrát hokejisté Třince vedli, dvakrát o vedení přišli, podruhé tři vteřiny před koncem, kdy Balaštík využil přesilovku umocněnou power-play. Pro nejlepšího extraligového střelce to byl vůbec první gól v sérii.

Po vlažném prodloužení přišly ke slovu samostatné nájezdy. V nich zlínští střelci konečně našli recept na brankáře Vojtka. Překonali ho Hamrlík, Balaštík a Leška, zatímco na straně domácích uspěl jenom Kropáč. Zlín tedy v utkání vyhrál 3:2 a vyrovali sérii na 2:2.

Zlínský trenér Bokroš se po páteční porážce 0:1 pokusil svůj celek probudit ze střelecké nemohoucnosti prohozením Balaštíka s Barinkou, ale zlý sen jménem Vojtek nezahnaly ani korektury v sestavě.

Týmy do sebe od začátku bušily s vervou, která dělá z play off vrchol sezony. Přispěla k tomu i rychlá dorážka Pavelka, jenž pod tělem ležícího Murína do sítě propasíroval Žabkovu střelu a využil hned první přesilovku Ocelářů.

Nesmlouvavá bitva zvedala diváky ze sedadel. Hosté se útočné pásmo snažili ztéct důrazem na hranici pravidel, střelbou ze všech pozic, přes urputnou obranu Třince se však dlouho nedostali do vyložené příležitosti. Rány z větší dálky i se zakrytým výhledem znovu přitahoval jako magnet gólman Vojtek.

Vedoucí gól Ocelářům přišel vhod. Mohli se soustředit na důsledné hájení prostoru před brankou a čekat na zlínské chyby. Po jedné z nich se na Murína řítil osamocený Hašek, ale jeho rána zaduněla pouze o zadní mantinel.

Bitva zlínských střelců s Vojtkem přerůstala v křeč. Domácí gólman vyhrál další z řady vzájemných soubojů s agilním Barinkou, který se ve 26. minutě po brejku do rozhozené obrany ocitl ve stoprocentní šanci, ale Vojtkův zákrok vyvolal explozi v hledišti.

Slovenský legionář nakonec přece jen ukončil prokletí zlínských střelců. Po dlouhých 134 minutách proplul s pukem na holi před Vojtka a pod jeho lapačkou puk už dostal do sítě.

Zlínský rozlet však v samém zárodku udusal už za 36 sekund vlastním gólem Hamrlík. Jančaříkova střela se v třinecké přesilovce vrátila od zadního mantinelu před zlínskou branku, kde do ní bek směrem za Murínova záda nešťastně bruslí kopl.

Plzeň - Pardubice 6:3
Stav série 2:2
o zápase čtěte ZDE

Úsilí dobyvatelů třinecké branky v závěru gradovalo. Hosté vyšroubovali tempo na maximum, soupeře napadali už v hloubi svého útočného pásma, ale navzdory mohutnému tlaku Vojtka nevystavili krizové situaci. Z řady hostujících střel měl nejblíže ke svému cíli Zubíčkův projektil, ale puk zazvonil jen o horní tyčku.

Snaha zlínských hokejistů se míjela účinkem do času 59:57. Hosté hráli posledních 104 vteřin v početní výhodě, kterou ještě znásobil odvolaný gólman Murín. Třinec sice patnáct sekund před koncem vyhodil puk do středního pásma, ale vyčerpaný bránící kvartet nestihl vystřídat a po nenápadné akci přelstil Vojtka v časové tísni svým prvním zásahem v sérii Balaštík.

V prodloužení mohl zápas rozhodnout Třinec. Dvouminutová přesilovka čtyř proti třem vyústila v několik ošemetných situací před Murínem, ale nakonec musely duel vyřešit samostatné nájezdy. Domácí v nich dobře začali, přesná Kropáčova rána byla však z jejich strany vše. Za hosty byli úspěšní všichni tři exekutoři - Hamrlík, Balaštík i Leška.

Pavel Marek (Třinec): "Od první minuty to bylo celkově pokažené utkání. Více k tomu nemám co říct."
Ernest Bokroš (Zlín): "Hráčům musím poděkovat za výkony v obou zápasech, protože poctivě dřeli a projevily se i jejich morální vlastnosti. Vyrovnali jsme s kusem štěstí, které nám ale v Třinci chybělo v obou zápasech. Šli jsme tomu hlavně v poslední třetině hodně naproti. Gól tři sekundy před koncem je pro domácí dost krutý, ale z mého pohledu jsme ho dali zaslouženě. Nájezdy už jsou vabank."

Třinec - Zlín 2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0) po samostatných nájezdech
Branky a nahrávky: 5. Pavelek (Žabka), 33. Jančařík - 33. Barinka (Veselý, Leška), 60. Balaštík (Leška), rozhodující nájezd Balaštík. Samostatné nájezdy - proměnili: Kropáč - Hamrlík, Balaštík, Leška. Neproměnili: Polanský, Janků, Melenovský. Rozhodčí: Havlík, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 4811. Stav série: 2:2.

Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kropáč, Kucharczyk, Hašek - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Marek, Mach.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Veselý - Balaštík, Hlinka, Jenáček - Kapusta, Vlach, Kárný - Weissmann, M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.