Zlín znovu nedostal gól, uspěla i Sparta

30 2004
Praha - Podruhé za sebou nedostal zlínský hokejový tým ani gól. Po úterní výhře nad Libercem si poradil s Plzní. Sparta potvrdila své procitnutí z tohoto týdne výhrou v Třinci. Poslední Budějovice ještě mají po porážce Karlových Varů naději na 13. místo v extralize, možnost hrát play-off se vzdaluje Plzni a Vsetínu.

Lídr tabulky potvrdil formu vítězstvím nad Vítkovicemi, daří se i dalším favoritům: Slavia si poradila se Znojmem, Sparta vyhrála v Třinci a Zlín rozdrtil Plzeň.

Situace okolo osmého místa se mírně vyjasňuje, po vítězství nad Vsetínem má stále dobrou šanci na osmičku nutnou pro účast v play-off Litvínov, Kladno ošem vyhrálo v Liberci a odskočilo i Karlovým Varům, které nestačily na poslední Budějovice - aktualizovanou tabulku si prohlédněte ZDE.

Zlín - Plzeň 5:0
Hokejisté Zlína zdolali Plzeň hladce 5:0 a udrželi si v tabulce druhou pozici za suverénními Pardubicemi. Hosty uchránil od ještě vyšší porážky brankář Roman Málek, který si připsal 63 úspěšných zásahů. Zlínský gólman Altrichter, jenž nastoupil po šestizápasové pauze, udržel podruhé v ročníku čisté konto. Slovenský reprezentant Miroslav Hlinka, jenž otevřel skóre utkání, vstřelil první branku v dresu Zlína.

Hlasy trenérů po utkání:
Jaroslav Stuchlík (Zlín):
Bez ohledu na postavení Plzně v tabulce jsme k utkání přistoupili zodpovědně v defenzivě. Mohli jsme rozhodnout už ve druhé třetině, ale Plzeň udržel ve hře brankář Málek, který zlikvidoval několik nájezdů a byl naším největším soupeřem. Naštěstí jsme na začátku třetí dvacetiminutovky rozhodli.
Jiří Kučera (Plzeň): Zápas ovlivnila situace, kdy se Hlinka díval na puk a Matějovský mu sice šel do těla, ale rozhodčí ho vyloučil do konce utkání. Z následné přesilovky pak Zlín získal vedení. Domácí definitivně rozhodli o výsledku perfektním nástupem do třetí části. Musím uznat, že mužstvo Zlína bylo o hodně lepší než my a zaslouženě zvítězilo.

Branky a nahrávky: 15. M. Hlinka (Barinka), 22. Vlach, 41. Balaštík (Leška, Blaťák), 42. Weissmann (Záhorovský), 59. Mokrejš (Vlach). Rozhodčí: Bolina - Český, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Matějovský (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4952. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Kapusta - Weissmann, Martin Čech I., Záhorovský.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček (13. Dobrovolný) - Paroulek, J. Straka, Prorok - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Hurtaj, Důras - Dvořák, Švík, Šaffer.

Třinec - Sparta 1:4
Hokejová Sparta zřejmě definitivně zažehnala útlum posledních týdnů. Výhru nad Českými Budějovicemi dnes tým z hlavního města potvrdil vítězstvím 4:1 v Třinci, který dalším z nevýrazných výkonů naopak dokumentoval, že není v optimální pohodě. Sparta precizně bránila a po celý zápas kontrolovala vývoj.

Ohlasy z Třince: Náskok týmu se snižuje
Pavel Marek (Třinec):
Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli málo efektivní. Zápas hodně ovlivnily dva nešťastné góly v první třetině. I když ve druhé části jsme si vypracovali řadu příležitostí, žádnou z nich jsme neproměnili.
Alois Hadamczik (Sparta): Už poslední zápas proti Budějovicím signalizoval, že naše hra se stále zlepšuje. Dneska se to potvrdilo. Podali jsme velmi dobrý výkon, který jsme navíc dokázali podložit i střelecky. Je znát, že s návratem Petra Břízy obrovsky vzrostlo sebevědomí celého mužstva. Do formy se dostávají i další uzdravení hráči jako třeba Ujčík a na naše výkony to má blahodárný vliv.

Branky a nahrávky: 58. Martynek (Žabka) - 16. Broš (Chabada, Ujčík), 18. Bartečko (Vrbata), 45. Jan Hanzlík (Marek, Bartečko), 53. Ujčík (Chabada, Broš). Rozhodčí:  Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. Diváci: 3806.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Janků, Melenovský, Pavelek - Martynek, Král, Pletka - Kropáč (27. - 41. Zbořil), Polanský, Bordowski.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Hanzlík, Kuboš, Výtisk - Ujčík, Broš, Chabada - Špilár (6. Vrbata, 31. Šindel), Marek, Bartečko - Hromas, Šimíček, Tomajko.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:1
Hokejisté Českých Budějovic se ještě nevzdali v boji o únik z posledního místa a po
výhře nad Karlovými Vary 4:1 ztrácejí na trio Vsetín, Plzeň a Liberec před sebou devět bodů. Dvěma góly přispěl k tříbodovému zisku Peter Bartoš. Západočeši na ledě posledního týmu tabulky naopak předvedli, jak se o postup do play-off nebojuje. S minimem vytvořených brankových příležitostí neměli proti srdnatě bojujícím Jihočechům naději na úspěch.

Hlasy trenérů po zápase:
Radek Ťoupal (České Budějovice):
Měl jsem obavu z toho, jak hráči k zápasu přistoupí. Mile mě však překvapili, od začátku se nutili do aktivního pohybu a střelby. Ve třetí třetině jsme se trochu obávali o výsledek, ale třetí gól vnesl klid do hry a vítězství bylo zasloužené. Již proti Spartě jsme přeřadili Sailera na levé křídlo k aktivní dvojici Mrázek - Ondřej a tento tah se ukázal jako velice pozitivní i dnes.
Radim Rulík (Karlovy Vary): Budějovicím blahopřeji, ve všech činnostech byly lepší, měly větší touhu po vítězství bodovaly zaslouženě. My jsme dnes neodvedli dobrý výkon, o play-off se takhle nebojuje. Při zápasech na ledě soupeřů se nedokážeme dostatečně koncentrovat.

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži
Branky a nahrávky:
22. Mrázek (Ondřej), 33. Bartoš (Kristek), 49. Bacul (Jakeš), 54. Bartoš (Štrba, Kristek) - 36. Hájek. Rozhodčí: Šindler - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2958.
České Budějovice: Mezin - Kotaška, R. Čech, Jasečko, Jindra, Jakeš, Ďurák - Kristek, Štrba, Bartoš - Mrázek, Ondřej, Sailer - Fadrný, Bacul, Bělohlav.
Karlovy Vary: Barta - Ptáček, D. Hájek, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin, od 41. navíc Kivoň - Tvrdík, Alinč, Němčický - Netík (24. V. Polák), Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - od 41. navíc Košťál.

Litvínov - Vsetín 4:3
Hokejisté Litvínova zdolali v souboji kandidátů na postup do play off Vsetín 4:3 a bodově se dotáhli na deváté Karlovy Vary. Na osmé Kladno ztrácí Severočeši osm kol před koncem základní části tři body. Dvěma góly se na výhře podílel Jindřich Kotrla, pro něhož to byly po dlouhodobém zranění premiérové trefy v ročníku.

Jaroslav Hübl (Litvínov):
Když jsme vedli 2:0, vytvářeli jsme si gólové šance. Ve druhé třetině jsme hráli špatně a ani diváci nám nepomohli. Velkou vůlí a bojovností jsme nakonec vyhráli. Posila z Chomutova Jeslínek v prvním zápase za nás hrál dobře a byl bych rád, kdyby mohl v Litvínově zůstat.
Jan Neliba (Vsetín): Herně jsme byli lepší, ale dopustili jsme se několika chyb, které Litvínov dokázal potrestat. Mohli jsme si sice odvézt jeden bod, ale zápas rozhodují branky. Každá prohra mrzí.

Branky a nahrávky: 9. Kotrla (Říha, Klobouček), 18. Kroupa (Jeslínek), 50. Kotrla (Říha, Klobouček), 51. Trávníček (Hreus, Kubinčák) - 20. Sedlák (Vak), 23. Němec (Vak, Demel), 57. Polák (Valko, Vak). Rozhodčí: Kolísek - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Diváci: 3190. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Klobouček, Martínek - Balázs, V. Hübl, Kubinčák - Trávníček, Hreus, Žemlička - Jeslínek, Říha, Kotrla - Kašpar, Martinec, Gombár.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Polák, Němec, Luža, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Hruška, Sedlák - od 41. navíc Valko.

Slavia - Znojmo 4:2
Hokejisté Slavie porazili Znojmo 4:2 a o zisku tří bodů rozhodli již v úvodních sedmi minutách, kdy si vypracovali tříbrankové vedení. Znojemští tak v krátkém sledu nestačili na druhého finalistu loňského ročníku soutěže, v úterý totiž prohráli doma s Pardubicemi. Kdo v pátek přišel do Edenu pozdě, o hodně přišel. Již po 58 vteřinách se totiž dostali domácí do vedení, když Hruška využil přesného Beránkova pasu a překonal poprvé znojemského brankáře Slávika. Ten se nakonec stal smutným hrdinou utkání. Při druhém pobytu elitní slavistické řady na ledě totiž opět inkasoval, a když jej v osmé minutě překonal Vondrka potřetí, stáhli jej hostující trenéři raději z ledu.

Brankáře ve Slavii dál pronásledují zranění
Ondřej Weissmann (Slavia):
Dnes nám vyšel úvod, ale Znojmo hrálo dobře i po třech inkasovaných brankách. Zápas rozhodl náš čtvrtý gól a skutečnost, že jsme i dobře bránili. O zranění Zdeňka Šmída nemáme zatím přesné informace, ale jedná o bolestivé poranění v oblasti třísel. Podívá se na to Pavel Kolář a poté uvidíme. Pokud to bude dlouhodobější zranění, budeme muset stáhnout někoho z juniorských brankářů.
Milan Skrbek (Znojmo): Byl to vyrovnaný zápas, ale my jsme v úvodu dostali tři rychlé branky. Na druhou stranu jsme mohli i tři dát. O vítězství Slavie rozhodla lepší koncovka.

Branky a nahrávky: 1. Hruška (Beránek, Sup), 3. Sup (Beránek), 7. Vondrka (Martinec, Antoš), 32. Martinec (Vondrka) - 12. Ludvík (Havíř), 56. Haman (Plášek). Rozhodčí: Havlík - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Diváci: 3145. Třetiny: 3:1, 1:0, 0:1.
Slavia: Šmíd (10. Hronek) - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Houdek, Kuntoš, Graňák - Hruška, Beránek, Sup - Vondrka, P. Martinec, Antoš - Jaroš, Ivan, Dlouhý -  Krátoška, Klepiš, Tomica.
Znojmo: Slávik (10. Duba) - Havíř, Křetínský, Benák, Mojžíš, Snopek, Toman - Uram, Pucher, Pardavý - Plášek, Haman, Ludvík - Hradecký, Mikulík, Beroun - Barus, Rataj, Erat.

Pardubice - Vítkovice 3:1
Pardubice zdolaly Vítkovice 3:1 a dosáhli po předešlém drobném zaváhání čtvrté výhry za sebou. Suverénní lídr tabulky má před druhým Zlínem náskok 21 bodů a od definitivní jistoty prvenství v základní části je dělí jen krůček.

Pardubice získaly obránce Lužu
Miloš Říha (Pardubice):
Předvedli jsme zase velmi dobrý výkon, hráli zodpovědně, ale za stavu 1:0 jsme tam měli okénka, když jsme se zbytečně pouštěli do útočení. Hosté nás opět prověřili tím, že byli velice aktivní, hráli velmi dobře ve středním pásmu, napadali nás v našem obranném pásmu, což tady u nás hraje málokdo. Byla to další prověrka trpělivosti, protože za stavu 1:1 jsme soupeře nepouštěli do žádných velkých šancí a sami trpělivě čekali na naše šance a zápas rozhodli.
Aleš Tomášek (Vítkovice): Prohráli jsme proto, že domácí byli důraznější v osobních soubojích a hlavně v přesilovkách, které my, i když jsme dostali šance je hrát, hrát neumíme. Ukázali to už při utkání u nás doma. Těžko se nám na ně hraje a před brankou nejsme důrazní. Venku dáváme málo gólů a to se pak těžko vyhrává.

Branky a nahrávky: 7. Blažek (Dopita, Průcha), 29. M. Sýkora (Blažek, Dopita), 48. Kudrna - 15. Kumstát (Tomášek). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 8519.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Duben, M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Pácal - Průcha, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, Lubina - Kudrna, Mikeska, Pištek.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Seman, Černošek, Kumstát, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř - Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - Köhler, Hulva, A. Padělek.

Liberec - Kladno 3:4 v prodl.
Hokejisté Liberce podlehli v souboji týmů, bojujících o play off, osmému Kladnu 3:4 v prodloužení a ztrácí osm kol před koncem na Rabat sedm bodů. Bílí
Tygři sice dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství Kladna rozhodl v 65. minutě Radek Gardoň.

Karel Dvořák (Liberec):
Porážka nás mrzí, protože v boji o play-off je každý bod důležitý. Na jedné straně je třeba pochválit naše mužstvo za to, že dokázalo vyrovnat dvojnásobné vedení soupeře o dva góly a také v prodloužení bylo po většinu času aktivnější. Bohužel nás vychytal brankář Kladna Orct. Ten byl v tomto zápase o mnoho lepší než oba naši gólmani.
Vladimír Evan (Kladno): Bylo to bojovné utkání, v němž jsme si vybrali slabší chvilku ve druhé třetině, kdy nás soupeř přehrával. Poté nás ale podržel gólman Orct a dokázali jsme získat velmi důležité body.

Utkání jsme sledovali v podrboné reportážii
Třetiny:
1:2, 2:1, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 12. Kašpařík (Ťupa), 24. S. Procházka (V. Novák, Kašpařík), 30. Rozsíval (Ťupa, Jiruš) - 7. Pazourek (Vlček), 9. Horna (Špelda), 22. Zajíc (V. Bílek), 65. Gardoň (V. Čech). Rozhodčí: Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3864. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:0 - 0:1.
Liberec: O. Svoboda (9. Falta) - Hanzlík, Moravec, Šmíd, Jiruš, Holub (35. Čakajík), Ťupa - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Čermák - Hašek, Rolínek, Korhoň - Jech, Vampola, Verčík.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, Špelda, Kruliš, P. Hořava, V. Čech - Horna, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, M. Hořava - L. Vlček, Pazourek, Klimt.

Zápas Pardubic (v bílém) s Vítkovicemi nepostrádal dramatické momenty.

Pardubický Lubina (v bílém) při souboji s Krayzlem z Vítkovic.

Pardubický brankář Adam Svoboda (uprostřed v pozadí) a jeho spoluhráči se snaží odrazit útok vítkovického kapitána Jiřího Burgera (vlevo) a Luďka Krayzela.

Slávistický útočník Marek Tomcia (14)bodyčekuje u hrazení jednoho ze soupeřů ze Znojma.

Tým Slavie (v bílém) útočí na branku Znojma.

Rozhodčí a spoluhráč se sklánění nad zraněným brankářem Slavie Šmídem.