Hezké nedělní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 8. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Pardubicemi.

Hosté mají při představování přednost. Na jejich adresu je nutno říct, že ačkoliv patří ke stabilním a velice úspěšným klubům nejvyšší hokejové soutěže u nás, vstup do letošního ročníku mají bídný.

Šest bodů a za šest odehraných zápasů znamená dvanácté místo. Navíc po poslední porážce doma s Vítkovicemi 1:6 ukončili test útočníka Tomáše Divíška a do prvoligového Šumperka poslali dvojici Jaroslava Moučku a Tomáše Roupce. Dnes nutně potřebují vyhrát.

Domácí mají mnohem lepší náladu. Po úvodních dvou porážkách se rozjeli a aktuálně mají sérii čtyř výher v řadě. V pátek si vybrali neplánovanou přestávku kvůli problémům s ledem ve Zlíně. Dnes tedy budou mít o to více sil.

Půhoný

Rozhodčí: Pešina (CZE), Polák (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 5 071

Zimní stadion přezdívaný v Olomouci jako Plecharéna je zatím poloprázdný. Jedinou výjimkou je kotel, který je téměř zaplněný a pod ním visí nápis Strážci svého klubu. V sektoru hostů je odhadem třicítka fandů.

Hostující trenéři před tímto utkáním přeházeli jednotlivé lajny. Kdo s kým bude dnes v útoku Perníkářů hrát můžete zkontrolovat níže v boxu Sestavy a rozestavení.

1:25

Domácí v první střele zásluhou Zemana, vzápětí hostév náznaku přečíslení dvou na jednoho. Tyborovi ale utekl puk.

2:24

Výborný minutový úsek hostů, kteří mačkali domácí a ti nebyli schopni ani vyhodit puk ze třetiny.

3:49

Jergl našel zpoza branky Kucharczyka, k většímu ohrožení branky hostů však byl příliš z úhlu.

5:00

Holec zachránil puk v pásmu a pak si krásně vyjel pro střelu. Jeho pokus zápěstím z levého kruhu Maxwell dokázal vyrazit.

6:03

Vyloučen hráč Jiří Řípa (Olomouc), 2 min. za Hákování

6:24

Čáslava dvakrát tvrdě pálil od modré. Při druhém pokusu dokázal hráč před Konrádem puk i tečovat, ale mimo tři tyče.

7:14

Kurs háčkování s domácím Janem Knotkem, který se v oslabení dostal po efektní práci s holí i ke střele.

8:06

domácí jsou v plném počtu, pořádně se ale v oslabení zapotili. Pardubice sehrály přečíslení dobře i s řadou střel, Konrád zatím odolal.

8:48

Ondrušek pěkně tělem dohrál Adama Havlíka, který zblízka zkontroloval, jak je nalajnovaná obranná modrá.

9:10

Vyloučen hráč Jakub Herman (Olomouc), 2 min. za Hákování
Tohle už však od Hermana byl zákrok z jiné kategorie a hosté mají další šanci v přesilovce.

10:20

Petr Sýkora devakrát zkoušel střílet, pokaždé puk zastavil bránící Pavel Skrbek.

11:14

Už po uplynutí trestu se ke střele dostal Nahodil, po ledě těsně minul domácí branku. Pardubice mají i díky trestům spoustu střel.

12:56

Eberle si vyčíhal Řípovu přihrávku a po ledě trefil pukem spodní oblouk Maxwellovy branky.

13:39

Vyloučen hráč Tomáš Bokroš (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Jergl si zkoušel obhodit Bokroše, který už v okamžiku, kdy ohrožení branky pominulo, počastoval předkloněného domácího útočníka holí v horní polovině těla.

15:12

Domácí nejsou v přesilovce zatím vůbec nebezpeční. Z trestu Bokroše zbývá 27 vteřin a Maxwell vyhazuje puk na opačnou stranu hřiště.

16:21

Kucharczyk založil Sýkorovi brejk, ale hostující rychlík si tentokrát nedokázal ujet tak, aby stihl i zakončit. Navíc vzápětí fauloval.

16:48

Vyloučen hráč Petr Sýkora (Pardubice), 2 min. za Hákování

18:35

Domácí se téměř nedostali do pásma. Až v závěru přesilovky vypálil zápěstím Zeman a Maxwell nebyl úplně jistý.

19:00

Vodný v excelentní šanci, třikrát pálil na Maxwella a i pak si dokázal najít puk a dorážet. Pardubice vůbec nevěděly co se před jejich brankou děje.

19:59

Domácí končili v silném tlaku, ale nakonec mohli i inkasovat. V posledních vteřinách se rozjeli dva na jednoho hosté, k zakončení jim ale chyběla snad jen vteřina.

20:00

První třetina v Olomouci nabídla svižný, rychlý a hodně útočný hokej. Na začátku měli více ze hry hosté, závěr ale patřil tlaku Mory.

20:54

První střela druhé části patří Svobodovi, který zkoušel překvapit z velkého úhlu, Konrád na místě.

21:25

Na opačné straně choval Zeman svou střelu za nohy obránce a Maxwell ji na poslední chvíli vyrazil ramenem.

23:06

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Hákování

23:21

Domácí jsou po patnácti vteřinách vyhnáni z útočného pásma pro postavení Laše v brankovišti.

24:05

Vyrůbalík trefil příklepem Marcinka a sudí po pádu útočníka hostí na led přerušil hru.

25:05

Valentovo nahození tečoval těsně Zeman jen těsně vedle tyčky.

25:57

Jerglse po vhazování dostal ke střele z mezikruží, ke své smůle trefil ve výborné pozici hrudník gólmana.

26:06

Vyloučen hráč Radim Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za Sekání
Úvod druhé části patřil pokračování domácího tlaku. Teď budou mít šanci na ohrožení Konráda hosté.

27:56

Druhá lajna Pardubic předvedla povedenou přesilovku. Nejnebezpečnější byla střela Tybora, kterou Konrád musel složitě krotit.

29:06

Jan Eberle (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:0
Taková drzost! Jan Eberle vyjel s pukem zpoza branky a nadvakrát ho procpal mezi betony Maxwella.

30:23

A znovu je před Maxwellem rušno. Zemanovo nahození zkoušeli tečovat a dorážet hned dva domácí.

32:26

Pardubičtí jsou viditelně otřeseni, valí se na ně jeden útok za druhým, jsou pod tlakem a akce Mory, pokud vůbec, zastavují na poslední chvíli.

33:31

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Hákování
Navíc se po faulu Zdráhala budou muset bránit ve čtyřech.

34:38

Chyba v rozehrávce a hostující Štajnoch tvrdě pálil od modré jen těsně nad.

35:30

A je po výhodě domácách. V přesilovce neměli nic a jen potvrdili, že tato činnost jim dlouhodobě nejde.

36:34

Brandon is still here! Brankář Pardubic tváří v tvář Zemanovi efektně vymazal jeho střelu ukázkovým semaforem.

37:39

Nahodil zkoušel bekendem najít skulinu u vzdálenější tyče. Moc nechybělo.

38:45

Marcinko šikovně pálil přes obránce a Konrád měl s jeho pokusem problémy.

39:40

Vyrůbalík chyboval ve vlastní třetině a po Sýkorově přihrávce měl na holi vyrovnání Poulíček. Zblízka však v pádu těsně minul.

40:00

V Olomouci máme za sebou druhou třetinu a musím říct, že domácí diváci se dnes hokejem opravdu baví. Je to i proto, že tato část patřila kohoutům, kteří mohou jen litovat, že velký tlak nedokázali využít k více než jen jedné brance.

41:32

Bokroš zkusil štěstí od modré, pro Konráda žádný problém.

41:50

Ščotka si počíhal na Vodného ve středním pásmu a čistým hitem ho poslal na led.

42:18

Dynamo se tlačí před domácí branku, Konrád musel tygřím skokem rychle zalehnout opuštěný puk.

43:26

Knotek se z pravé strany řítil na branku, tvrdou ránu na vzádlenější tyč vykryl Maxwell vyrážečkou.

44:45

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Sekání

45:52

Zámek hostů končí pro postavení hráče Dynama v brankovišti.

46:13

Konrádovi se výlet za branku málem nevyplatil, rozehrál totiž na hokejku soupeře. Dynamo však výhody nedokázalo využít.

46:26

Marcinko zakončoval rychlou kombinaci hostů a Konrád se štěstím puk srazil. Chvíli nevěděl, že leží nekrytý hned vedle něj. Nejblíže k němu měl obránce Mory.

47:59

Kucharczyk našel Jergla samotného před brankou. Olomouckého mladíka ve 100% šanci lapačkou vychytal Maxwell.

48:22

Knotek si tělem pokryl puk tak nekompromisně, až dotírajícím Štajnochem posunul branku Dynama.

49:09

Vyloučen hráč Jan Ščotka (Pardubice), 2 min. za Hákování

49:55

Cink! Valentovo nahození se odrazilo od tyče a kopírovalo brankovou čáru cestou ven.

51:07

Kombinaci domácích zakončil z mezikruží nebezpečně Knotek.

51:07

Utkání sleduje 5071 diváků.

52:21

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:0
Miroslav Holec se vrhl před branku. Napoprvé sice neuspěl, ale puk se k němu odrazil a do prázdné branky, ač tísněn, si poradil.

52:21

Stadionem obíhá za skandovaného potlesku mexická vlna.

54:46

Zakázané uvolnění domácích. Dynamu zbývá pět minut na to, aby zkusilo alespoň vyrovnat.

55:53

Jan Kolář (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ladislav Havlík a Tomáš Marcinko. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:1
Jakoby mě Pardubice slyšely. Zpět do hry je dostává šťastnou střelou Kolář.

57:17

Knotek se šikovně vymotal zpoza branky, jeho střelu ale obrana Dynama srazila vysoko nad.

57:26

Vyrovnání měl na hokejce Starý, ale zblízka těsně minul.

58:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:10

Hosté jsou bez brankáře.

59:44

Vyloučen hráč Martin Štajnoch (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Štajnoch rukou přihrál tak nešikovně, až za to dostal dvě minuty. Zřejmě je po šanci Dynama na vyrovnání. Nebo ne?

59:44

Domácí vyhráli popáté v řadě. Nutno říct, že zaslouženě, od první branky byli lepší. Olomoučtí diváci zřejmě s trochou škodolibosti hážou směrem k hostujícím hráčům perníky.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1