Zničený Svoboda vypnul a natáhl si nohy

Adam Svoboda - Brankář Slavie Adam Svoboda zasahuje ve třetím finále hokejové extraligy proti Karlovým Varům. | foto: Martin StolařMF DNES

11 2008
Praha - Přímo po výprasku 8:2 v Karlových Varech, kdy dostal čtyři góly během první třetiny a po ní zmizel z branky, se slávistickému gólmanovi Adamu Svobodovi mluvit nechtělo. Ani ve čtvrtek, v útrobách domovské arény, z něj slova nepadala s obvyklou lehkostí. I když humor si zachoval.

"Výsledek 8:2 je v play-off nezvyklý, ale zase hezký pro lidi. Padá hodně gólů, zvedají se ruce. Co říct... Stalo se... Rozebírat to ani nejde, já po první třetině vypnul. Nesledoval jsem, jaké padly góly, odpočíval jsem, měl jsem natažené nohy."

Čtvrteční krátký trénink na ledě neabsolvoval, dopřál si masáž.

Kolik jste toho po takovém zápase naspal?
Moc ne. Přijeli jsme asi v jedenáct, a než člověk usne, chvilku to trvá. V hlavě se mi motal hokej.

Přehrával jste si inkasované góly?
Ani ne. Na co Vary sáhly, to jim tam spadlo. První gól – haluz. Druhý z dorážky, haluz. Třetí pěkně sehraný, čtvrtý haluz. Nevím, jak to ohodnotit. Dostali jsme pěkný világoš. Ale kolikrát je to lepší než prohrát 0:1 po urputném boji.

Vy jste předem říkal, že čtvrtý zápas rozhodne první třetina. To byla zkušenost? Tušení?
Ne. Víme, že Vary hrajou doma začátky dobře. Drželi jsme je do desáté minuty.

Nepodcenili jste soupeře?
Ne. Vážně nevím, jak to vysvětlit. Všichni jsme byli připravení. Včetně mě. Věděl jsem, že první třetina bude náročná, tak jsem hrabal. A stejně jsem čtyřikrát lovil puk.

Byl pak velký rámus v šatně?
Ne, byl by zbytečný. Série je 2:2, nic se neděje. A dneska? Někdo se v kabině o zápase chvilku bavil, ale ne, že bychom ho rozebírali.

Máte recept, jak ze sebe takový zápas nejlépe setřást?
Něco vymyslím. Večeři, kino, nebo budu ležet.

Do kina chtěl jít také obránce Jiří Vašíček, váš kamarád. Stěžoval si, že musí sám. Nedoprovodíte ho?