Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Orli v mezinárodní EBEL nelétají. Štreky zdolávají Znojemští v autobusu

Hokejisté Znojma - ilustrační foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

4 2016
Doma, venku, doma, venku. Na rozdíl od hokejové extraligy má play-off mezinárodní EBEL trochu jiný jízdní řád. Pro znojemské Orly, kteří si pro čtvrtfinále zvolili soupeře z 650 kilometrů vzdáleného Dornbirnu, to znamená dlouhé hodiny na cestách.

„V cestování bych problém neviděl. Je to o hlavách,“ podotýká znojemský brankář Patrik Nechvátal, který se ve čtvrtek s týmem podruhé během pár dnů opět vydal do Dornbirnu. V rakouském městečku poblíž Bodamského jezera je od 19.15 na programu čtvrtý čtvrtfinálový part, sok Znojemských zatím v sérii hrané na čtyři vítězství vede 2:1 na zápasy. Ale zpět k cestování.

Ačkoli by název znojemského klubu naznačoval, že by český účastník mezinárodní ligy mohl dlouhou štreku zdolávat vzduchem, do Dornbirnu jezdí autobusem. „Existovala varianta, že bychom létali z vídeňského letiště do Mnichova a z Německa přejížděli autobusem,“ přibližuje znojemský kouč Jiří Režnar. „Ale propočítali jsme si, že bychom ušetřili asi jen hodinu a oproti běžné cestě by byly náklady o hodně větší.“

Urostlí hokejisté tak zhruba sedmihodinovou jízdu přežívají pospáváním v autobuse. „Naproti mně nikdo nesedí, takže si lehnu přes čtyři sedačky. Nějak se tam vždycky poskládáme,“ líčí 191 centimetrů vysoký Nechvátal. „Jsem mladej, podobně jako většina kluků, v pohodě to zvládáme,“doplňuje 23letý gólman.

Že Orlům nevadí ubíjející přejezdy, mohou potvrdit večer tím, že vybojují druhý bod v sérii.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze