Znojemští marně bušili na Břízovu branku

15 2001
Znojmo - Hokejisté Znojma se příliš nepředvedli ani ve druhém kole extraligy. Poprvé v sezoně se ukázali před domácími fanoušky, nezmohli se však ani na jeden gól a s pražskou Spartou prohráli 0:3. V dresu hostů se blýskl gólman Petr Bříza, jenž lapil 31 střel protivníka. Znojemští útočníci nedali během dvou utkání ani gól, dva zásahy v Plzni totiž zařídili obránci. Hokejisté Sparty sice hráli trochu nedisciplinovaně a nechávali se často vyloučit, ani přesilovky ale domácím nepomohly.

Zápas jsme sledovali po třetinách ZDE

Sparta nezaváhala a má po dvou zápasech šest bodů a osm vstřelených branek. Skóre zápasu načal už 47 vteřině hry Žemlička, který tečoval Ptáčkovu šikovnou přihrávku. Sparta měla mírnou převahu, ale další gól z ní už nevytěžila. V druhé třetině na ledě panovalo více vzruchu než v první. V sedmé minutě při hře čtyři na čtyři měli domácí dvě šance, ale ani Milan Procházka, ani Mařák neskórovali. Znojmo se vzápětí dožadovalo trestu pro hosty za úmyslné posunutí branky.

Domácí se sice dál dostávali do šancí, ale gól padl opět na druhé straně, když se ve 32. minutě skvěle individuálně prosadil Broš a zvýšil na 2:0 pro Spartu. Hned na počátku posledního dějství měl dvě velké šance snížit Vorel, ale Břízu ani jednou zblízka nepřekonal.

Vzápětí v obdobné situaci neuspěl na druhé straně ani Broš, ale hosté přesto opět skórovali. Jedinou z mnoha přesilovek využil prudkou střelou od modré Ptáček a rozhodl definitivně zápas.

Znojmo - Sparta 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a nahrávky:
1. Žemlička (Ptáček, J. Hlinka), 32. Broš (Tomajko), 47. Ptáček (J. Hlinka, Tomík).
Rozhodčí: Husička - Šimůnek, Vöröš.
Vyloučení 12:11. Využití: 0:1
Diváci
: 4700.
Sestavy - Znojmo: O. Svoboda - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Holík, Heš, Kučírek, Klimeš - Mařák, Pucher, Plášek - Ludvík, Haman, Uram - Buďa, Pazourek, Fink - M. Procházka, Vorel, Petr Kumstát.
Sparta Praha: Bříza - Šrek, Ptáček, Srdínko, Nedvěd, Zábranský, Hamr - Žemlička, J. Hlinka, Tomík - Tomajko, Broš, Kašpařík - Chabada, Bělohlav, V. Novák.

Hlasy trenérů po utkání:
Pavel Pazourek (Znojmo):
"Neudělali jsme v tomto zápase mnoho chyb, ale soupeř je dokázal využít. My jsme naopak naše šance, které jsme měli zejména na začátku druhé a třetí třetiny, nedali. O výsledku zápasu rozhodla produktivita."

Pavel Hynek (Sparta):
"Vyšel nám úvod utkání. Dali jsme rychlý gól, a to bylo rozhodující. Hra poté častým vylučováním ztratila na plynulosti. Musím hráče pochválit za trpělivost. Čekali jsme na chybu soupeře a ty při tomto vyrovnaném utkání rozhodly."