Znojmo hrálo třikrát, ale nemá ani bod

17 2001
Znojmo - Ačkoliv měli o jeden pokus víc než ostatní celky v extralize, nedokázali ještě hokejisté Znojma bodovat a v tabulce nejvyšší soutěže jsou poslední. "Těžko dáváme góly a psychika mužstva je po sérii nezdarů narušena," přiznal po včerejší porážce 2:5 ve Vsetíně asistent trenéra Milan Kastner. V pořadí již třetí rána přišla pouze jeden den po domácím zklamání 0:3 se Spartou. Znojmo hrálo v sobotu televizní zápas, zatímco zbytek ligy odpočíval, protože páteční program byl kvůli dnu smutku přeložen na listopad.

"Se Spartou jsme podali dobrý výkon, kluci bojovali, ale nedokázali využít šance a na rozdíl od nás soupeř naše chyby potrestal," nacházel ještě slova ocenění trenér Pavel Pazourek. Po včerejšku už vysvědčení vypadalo jinak: "Vydrželi jsme hrát soustředěně jen jednu třetinu, to nestačí. Zaslouženě jsme prohráli," kritizoval asistent Kastner.

Společně s úvodní porážkou 2:4 v Plzni mají znojemští hokejisté odehrány tři zápasy, dohromady dali jen čtyři góly a bez bodu jsou poslední. Zítra je čeká domácí střetnutí s Havířovem. Ofenziva je dost možná otupená absencí slovenského reprezentanta Plcha, nejlepšího střelce mužstva v přípravných zápasech. Posilu ze Zvolena trápí virové onemocnění. Ještě v sobotu před utkáním dostal injekci, ale teplota mu znovu stoupla a Plch šel místo na led do postele.

"Sestava se nám začala rozpadat hned na začátku extraligy," stěžoval si potom trenér Pazourek. "Teploty trápily také obránce Kučírka a útočníka Pláška, oba proti Spartě nastoupili, ale v průběhu zápasu jsem je musel stáhnout," dodal.

Klíčový byl v utkání proti Spartě moment ve 32. minutě. Hostující útočník Broš se protáhl kolem chabě bránícího Pazourka a vstřelil druhý gól hostí. "Myslel jsem si, že půjde s kličkou na druhou stranu, nachystal jsem si tam hokejku, ale Broš byl rychlejší a obešel mne," popisoval svoji chybu Pazourek.

Včera ve Vsetíně držely znojemské hokejisty ve hře také kiksy domácího brankáře Biegla. Ve druhé třetině si srazil Havířovo nahození a na tabuli svítil dílčí stav 2:2. Až v závěrečné dvacetiminutovce se domácí prosadili a třemi brankami otočili zápas ve svůj prospěch. "Havířov už v úterý doma musíme porazit," zavelel Pazourek.