Znojmo krizi neodvrátilo ani s Vítkovicemi

6 2004
Ostrava - Ani při druhém startu ve znojemském dresu se zámořské posily Patrik Eliáš a Martin Havlát extraligové výhry nedočkaly. I přesto, že oba hráči znovu ukázali svou sílu, jejich celek podlehl Vítkovicím 1:4 - jedinou branku zaznamenal právě Eliáš.

Zápas rozhodly dva rychlé góly domácích na počátku první třetiny, na něž Orli i přes řadu příležitostí nedokázali za celý zápas odpovědět. "Měli jsme spoustu šancí, které jsme nedali," kroutil hlavou Havlát.

Proti útočné síle Znojma stál především vynikající vítkovický brankář Marek Pinc, skvělými zákroky bral znojemským forvardům chuť i naději na zvrat. "Pinc byl jednoduše skvělý," uznal znojemský trenér Leoš Zajíc.

Ještě na začátku třetího dějství za stavu 3:1 pro domácí se Znojmo rvalo o zisk bodů, nabídnutou přesilovku 5 na 3 však zahodilo. "Nedaří se nám zúročit naše ofenzivní snažení, jsme málo produktivní," uvedl Zajíc.

Dvougólový náskokVítkovice během závěrečné třetiny udržely, tři vteřiny před koncem pak přidaly definitivní jistotu čtvrtým gólem. "Nemůžu říct, že bychom hráli špatně, spíš naopak. Myslím, že především ve třetí třetině jsme předvedli kvalitní výkon," věděl Zajíc.

A našel se i další Orel, který i přes prohru viděl po zápase pozitiva. "Když jsem začal chytat v extralize, nebylo to moc dobré. Nyní už jsem byl se svým výkonem spokojen. Mužstvo však jako celek musí hrát lépe," řekl znojemský gólman Tomáš Vokoun.