Znojmo může dobýt desítku nejlepších

Pardubice - Znojmo | foto: Michal Klíma, MAFRA

27 2008
Dnes poprvé od začátku letošního ročníku extraligy se mohou hokejisté Znojemských Orlů dostat tam, kde by se rádi viděli po 52. kole. Na místo, které zaručuje postup alespoň do předkola play-off.

V 17 hodin začíná televizní zápas proti Třinci, mužstvu, které je jen dva body před Orly. A které v prvním kole inkasovalo od Znojma šest branek. Přímý přenos lze sledovat na programu ČT 4 Sport.

Půjde o zajímavý souboj. O souboj dvou celků, kterým vůbec nevyšel začátek sezony a teď se jim naopak daří pomaličku stoupat tabulkou. Obě družstva mají vzácně podobné a úspěšné série. Z posledních devíti zápasů prohrála jen dvakrát.

Znojmu se podařilo v úterý uspět i v Praze proti Slavii. Na ledě, na němž se mu poslední dobou vůbec nevedlo. Ale po úspěšných nájezdech si odvezlo body za výhru 3:2.

"Je příjemné, že jsme se na Slavii dokázali gólově prosadit, navíc dvě třetiny jsme byli opravdu lepší. Možná kdyby se nám ve druhé třetině podařilo dát ještě o branku navíc, třeba by se třetí třetina vyvíjela úplně jinak," uvedl pro klubový web brankář Jiří Trvaj a zalitoval, že se nepodařilo uzmout nevýrazným Pražanům i ten třetí bod.

Trenér Václav Baďouček však zářil spokojeností. Tak, jako je v posledních dnech obvyklé. "Mužstvo odvedlo velmi dobrý výkon a se dvěma body jsem maximálně spokojený."

Hlavní trenér Radim Rulík však radí nedívat se dozadu, i když úspěšná série je příjemná. "Teď půjde o to, abychom v tom pokračovali a dokázali si vydobytou pozici udržet, nebo ještě vylepšit. Protože tabulka se teď hodně srovnala a nějaký čas to tak ještě může vydržet," říká Rulík.

Znojmo teď musí vydržet krátkodobé ďábelské tempo, kdy hraje obden, a už v neděli je pak čeká další veledůležitý souboj na Kladně. Pak si budou moct trošku vydechnout, neboť další kolo je na programu až příští pátek. "Ale my jsme hodně potrénovali v reprezentační přestávce, takže to není problém," tvrdí Baďouček.