Znojmo nestačilo na Zlín, zabrala Slavia

3 2004
Hokejisté Slavie se po dvou neúspěších rehabilitovali před vlastním publikem. Nestačil na ně v nové sezoně dobře hrající Liberec, jenž si odváží debakl 5:1. Ani dvě velké nové znojemské hvězdy Eliáš s Havlátem na mistrovský Zlín nestačily. O první místo se díky stejnému bodovému zisku dělí Sparta se Zlínem.

Pardubicím se pod novým trenérem Martincem daří, i ve druhém utkání pod jeho vedením zvítězily.

Jednoznačný průběh mělo utkání mezi Jihlavou a Spartou. Pražané nováčkovi v první třetině nasázeli tři góly a bylo rozhodnuto.

Zajímavý souboj byl k vidění v Kladně. Domácí s Litvínovem otočili z 0:1 na 3:1 a dlouho to vypadalo na vítězství Jágra a spol., hosté však zabrali a díky gólu svátečního střelce Brandy nakonec zvítězili.

Slavia - Liberec 5:1
Severočeši po prohře 3:4 se Spartou neuspěli ani na ledě druhého týmu z metropole. Slavii pomohl rychlý vedoucí gól, hosté sice v závěru první třetiny stačili snížit na 2:1, ale pak se už prosazovali jenom domácí. Výsledek 5:1 je jednoznačný, hosté však byli nebezpeční při rychlých výpadech. Proti zformované obraně ale neměli šanci na úspěch.

Utkání jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Ondřej Weissmann (Slavia): "Musím mužstvo pochválit za bojovnost, rychle jsme přistupovali k libereckým hráčům a byli dostatečně důrazní. Utkání rozhodly přesilovky. My jsme v nich vlastně dali všech pět branek, protože i Vondrkův gól padl v situaci, kdy rozhodčí signalizoval vyloučení a měli jsme na ledě šest hráčů. Franta Kučera dnes odpočíval, nevešel se do sestavy."
Karel Dvořák (Liberec): "Bojovnost a nasazení jsme asi nechali v Liberci a Slavia nám dala lekci v jednoduchosti. Přehrála nás ve všech směrech. Možná jsme ještě v nohách cítili zápas s Kladnem, který nás stál spoustu sil, ale dnešní oslabení jsme hráli vyloženě naivně. V posledních utkáních dostáváme hodně branek, mužstvo brankáři Hniličkovi příliš nepomáhá."

Branky a nahrávky: 5. Vondrka (M. Kopecký), 9. J. Novák (P. Kadlec, Stümpel), 27. Stümpel (J. Novák), 48. Pálffy (J. Novák, Žabka), 58. Duda (Žabka, D. Pojkar) - 20. Podkonický (Vaic, J. Moravec). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:7, navíc Jiří Hanzlík (Liberec) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 5470. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, D. Pojkar - Pálffy, Stümpel, R. Dlouhý - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Duda, P. Martinec, Sup - Vondrka, Sobotka, M. Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Liberec: Hnilička - J. Holub, Jiruš, M. Duben, Jareš, J. Moravec, Jiří Hanzlík, od 48. min. navíc L. Šmíd - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Dále čtěte: Stümpelovi vadí držení, jinak je spokojený
Liberec na Slavii srazila hra v oslabení

Třinec - Vítkovice 0:0
Gólmani Lakosil s Pincem si připsali první vychytané nuly v letošní sezoně, daleko víc práce na čisté konto však musel vynaložit strážce vítkovické klece. Hosté do hry konečně nasadili držitele letošního Stanleyova poháru Pavla Kubinu, ale k výhře to nepomohlo. Hrálo se sice ve vysokém tempu, ale hosté měli navrch v první části, ale nevyužili ani přesilovku pět na tři. Třinec pak hru vyrovnal, jenže gól nepřišel ani v prodloužení.

Pavel Marek (Třinec): "Předvedli jsme vynikající výkon, hráčům nemám co vyčíst. Celé utkání jsme stupňovali tlak a vypracovali jsme si šancí na tři zápasy, ale chybělo nám jen střelecké štěstí. S výkonem jsem spokojen. Hráli jsme hodně ofenzivně a soupeře výrazně přestříleli, v koncovce se na nás ale lepí smůla."
Aleš Tomášek (Vítkovice): "Po dvou nepodařených zápasech doma má pro nás i tento bod velkou cenu. Třinci jsme bohužel dopřáli řadu přesilovek, přestože hráče jsme upozorňovali, aby zbytečně nefaulovali. Moc jsme se toho ale na ledě nedrželi. Hlavně ve druhé části jsme hráli moc v oslabení a Třinec měl spoustu střel na branku, ale podržel nás skvělý Pinc. Podobné to bylo i v závěru, kde jsme si znovu sami přidělávali problémy zbytečným vylučováním."

Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:11. Diváci: 4662.
Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský - Melenovský, Bonk, Peterek - Skořepa, Polanský, Pavelek (12.- 20. Martynek) - Bordowski, Král, Pletka. Trenéři: Marek a Mach.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Hudec, Černošek, Pavel Kumstát, Malík, Seman, Rimmel - Varaďa, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Turek, Hubáček - M. Krayzel, Hulva, Krenželok - J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.

Dále čtěte: Kubina si zvyká na evropský styl, chce čas

Jihlava - Sparta 0:5
Domácí se po tragické první třetině sice snažili vykřesat naději na zvrat, ale kvůli mizerné koncovce už favorizovaného soupeře příliš nepotrápili. Naopak inkasovali v závěrečné části další dvě branky. Sparta tak vede soutěž o skóre před Zlínem. Hosté nastoupili oslabeni o beka Melichara a útočníky Nedvěda, Marka, Hlaváče, Kotrlu a Tona, ale i tak si s nováčkem pohráli.

Petr Fiala (Jihlava): "Takový vstup do zápasu, jaký jsme měli dnes, by se nám proti sousedům v tabulce mohl vymstít. Sparta je však výkonnostně někde jinde, a tak jsme ani nečekali, že bychom po Slavii doma porazili i ji. Proti Slavii nám navíc do branky
spadlo skoro všechno, naopak tentokrát vůbec nic."

Marián Jelínek (Sparta): "Výsledek neodpovídá dění na hřišti, domácí měli především ve druhé třetině hodně šancí. Nám se povedl vstup do utkání, což nás uklidnilo."

Branky a nahrávky: 5. Kratěna (J. Řezníček, D. Výborný), 15. D. Výborný (Chabada, Schnábel), 18. Kašpařík (Šindel, D. Vrbata), 53. L. Procházka (Broš), 57. Chabada (Pilař, J. Řezníček). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:7, navíc Mareš (Jihlava) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500. Třetiny: 0:3, 0:0, 0:2
Jihlava: Suchan (15. Hronek) - Ficenc, Buzek, Kuchyňa, Dobrovolný, Punčochář, Devečka, Zajac, Malena - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Mareš, P. Altrichter - V. Polák, Vala, Verčík - Hlouch, Jantovský, Šmarda. Trenéři: Fiala, Vlk.
Sparta: Bříza - J. Řezníček, Dobroň, Richter, L. Procházka, Jan Hanzlík, Pilař, Schnábel - Chabada, Broš, Netík - Kratěna, D. Výborný, Dragoun - Kašpařík, Šindel, D. Vrbata - Olesz. Trenéři: Lener, Gudas, Jelínek.

Znojmo - Zlín 3:5
Útočník Jaroslav Balaštík třemi brankami rozhodl o vítězství Zlína. Hosté vstoupili do zápasu dobře a brzy vedli 2:0, jenže pak zaúřadovala dvojice Eliáš, Havlát a bylo vyrovnáno. Mistr ale využil přesilovku a zanedlouho vedl opět o dva góly. Takticky dobře hrající Zlín si zápas už pohlídal a vítězství navzdory dvěma oslabením v závěru uhájil.

Leoš Zajíc (Znojmo): "Byla radost pohledět, jak Zlín utkání odehrál. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, ale zbytečně jsme se nutili do útočení. Doplatili jsme na individuální chyby Tomana, které neudělá ani nováček. Neproměňovali jsme střelecké příležitosti a naopak jsme otevírali šanci soupeře. Havlát i Eliáš odvedli dobrý výkon, ale ještě neukázali všechno."
Ernest Bokroš (Zlín): "Vyzvedl bych hlavně náš vynikající výkon v obraně, neboť jsme se ubránili devíti přesilovkám soupeře a naopak jsme dvě branky vstřelili při početní výhodě. Citelně nám přitom chyběl kvůli viróze Čajánek, zranění Erat a Zubíček.
Předpokládali jsme, že před plným hledištěm bude hrát Znojmo útočně a záměr se zajištěnou obranou nám vyšel dokonale."

Branky a nahrávky: 13. Eliáš (Havlát, Vorel), 26. Havlát (Eliáš), 46. Pucher (Uram) - 8. Okál (Kristek), 10. Balaštík (Leška), 27. Balaštík (M. Hamrlík, Leška), 31. Kováčik, 52. Balaštík (Leška, M. Hamrlík). Rozhodčí: Jonák - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:9, navíc R. Erat, Eliáš (oba Znojmo) oba 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5500. Třetiny: 1:2, 1:2, 1:1
Znojmo: Vokoun - Bičánek, Mojžíš, Benák, K. Rachůnek, Toman, Kvetan, Křetinský - R. Erat, P. Pucher, Uram - Eliáš, Vorel, Havlát - Pardavý, Kucharčík, Ludvík - Plášek, Barus, Haman. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, R. Hamrlík, Tesařík, D. Nosek, Galvas - Balaštík, Leška, Kováčik - M. Okál, Martin Čech I, Kristek - Záhorovský, Mokrejš, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Plzeň - Vsetín 4:1
Dlouho se Plzeňští o vítězství strachovali, až ve 41. minutě si mohli oddechnout. Podruhé v utkání se totiž trefil Kracík a Vsetín prohrával už o dvě branky. Hosté se po solidním vstupu do soutěže trápí, prohráli už pošesté za sebou. Na domácích byla znám únava ze sobotního duelu se Spartou, ale díky disciplinovanosti mohli slavit další tři body. V závěru jistil vítězství střelou do opuštěné Čechmánkovi branky Matějovský.

Jiří Kučera (Plzeň):
"Bylo znát, že jsme měli za sebou sobotní televizní utkání. Ze začátku jsme dali dva rychlé góly, pak se hosté sice snažili o zvrat, nás však podržel brankář Pejchar."
Zdislav Tabara (Vsetín): "Chtěli jsme začít aktivně, protože Plzeň měla v nohou sobotní zápas. Celkově ale naší hru ovlivnil první inkasovaný gól. V druhé třetině, kdy mohlo dojít ke zvratu, jsme neproměňovali šance."

Branky a nahrávky: 5. Kracík (D. Pospíšil), 8. Kraft (Šaffer, Jindřich), 43. Kracík (F. Mrázek), 60. Matějovský - 15. Klesla (Brabenec). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:5, navíc Radivojevič (Vsetín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4799. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0.
Plzeň: Pejchar - Jindřich, Trnka, Výtisk, Špaček, Nedoma (30. Cartelli), M. Výborný - Adamský, J. Straka, D. Pospíšil - Michal Straka, Martin Straka, Důras - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Šaffer, Kraft, M. Polák. Trenéři: Přerost, Kučera.
Vsetín: Čechmánek (53. Masný) - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec - Brabenec, Vlach, Selingr - Zadina, Vak, Pištek - Radivojevič, Pavliš, Stantien - Kovář, R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.

Dále čtěte: Kraft se trefil poprvé a hned vítězně

Karlovy Vary - Pardubice 1:3
Západočeši měli vynikající úvod. Lipianský zatáhl puk po pravé straně, přesně našel najíždějícího obránce Kutláka, který sám před brankářem Lašákem nezaváhal a poslal puk nad jeho lapačku. Hosté však ještě v první části stačili během minuty skóre otočit, konečně se trefil i oslavovaný kanonýr Hejduk. Když v závěru Lašák zneškodnil střelu Petra Kumstáta, Pardubice si vítězství bez potíží uhlídaly.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Zápas pro nás začal dobře, ale místo toho, aby rychlý vedoucí gól mužstvo uklidnil, paradoxně ho spíše ukolébal. Náš výkon nebyl takový, jaký jsme čekali. Téměř nic se nám nedařilo, už všeho jsme byli později. Pardubicím jsme
cestu k výhře sami usnadnili."
Jiří Šejba (Pardubice): "Z naší strany to byl jeden z nejkvalitnějších výkonů. Soustředili jsme se hlavně na obranu a soupeře nepouštěli do šancí. Výkon kolektivu byl přesně v těch mezích, které jsme si vytyčili před utkáním."

Branky a nahrávky: 2. Kutlák (Lipianský) - 16. Novotný (A. Hemský), 17. P. Sýkora (Mudroch), 49. Hejduk (Mikeska, Havíř). Rozhodčí: Venglář - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:4, navíc M. Dvořák, Alinč (oba Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3550. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:1
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Krátoška, Míka. Trenéři: Pazourek, Rulík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.

Kladno - Litvínov 3:4
Kladenský útočník Jaromír Jágr si v utkání proti Litvínovu sice připsal tři kanadské body, ale porážce 3:4 nezabránil. Domácí tak prohráli podruhé za sebou. Litvínov sice prohrával už 1:3, ale díky brankám Jiřího Šlégra, Lukáše Havla a Daniela Brandy nakonec slavil zisk tří bodů. Středočeši už nasadili novou posilu z NHL, Jana Hrdinu z New Jersey, ten se však neprosadil.

Zdeněk Müller (Kladno): "Naše mužstvo mělo velmi špatný začátek. Za stavu 3:1 jsme však nedali dvě jasné šance, ty nás nakonec stáli vítězství. Bohužel se nám rozrůstá marodka, protože v průběhu zápasu se zranil Miloslav Hořava. Pro Hrdinu to bylo v prvním utkání velice složité, ale věřím, že se bude postupně zlepšovat."
Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Měli jsme štěstí, byli jsme svědky velice kvalitního hokeje a v týmech nastoupila řada hvězd z NHL, které byly patřičně vidět. Rozhodujícím pro osud utkání byl fakt, že jsme dokázali dvoubrankové vedení brzy zkorigovat a vyrovnat na 3:3."

Branky a nahrávky: 6. Kysela (Jágr, T. Kaberle), 17. Gardoň (Jágr), 21. Jágr (T. Kaberle) - 1. Balázs (Reichel, Ručinský), 30. Šlégr (Škoula, Reichel), 36. L. Havel (Ručinský), 51. Branda (Poživil). Rozhodčí: Rejthar - Kalivoda, Charvát. Vyloučení:
7:10, navíc Ručinský (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6038. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, P. Kasík - Jágr, Gardoň, Hrdina - Martin Frolík, Kalla, M. Hořava - Michael Frolík, Patera, Klimt - Kysela, M. Havel, Horna. Trenéři: Müller, Tatíček, Evan.
Litvínov: Jarina - Škoula, Šlégr, Skuhrovec, Kroupa, Poživil, Ťupa, L. Řezníček, Bombic - Balázs, Reichel, Ručinský - L. Havel, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - L. Říha, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.

Dále čtěte: Hrdinu zlákal do Kladna sám Jágr

Tabulka po 9. kole
Slavia a Znojmo mají vzájemný duel k dobru, druhé kolo bylo odloženo.

14. HC Oceláři Třinec 8 1 0 1 2 4 15:28 6

Martin Havlát (vlevo) nastoupil za Znojmo. Připsal si dva kanadské body za gól a nahrávku, ale porážku 3:5 od Zlína odvrátit nedokázal.

Pardubickým hokejistům se pod trenérem Martincem daří, vyhráli v Karlových Varech.

PŘIPRAVENÁ OBRANA. V tomto okamžiku byli sice jihlavští hokejisté před vhazováním pozorní, ovšem v celém zápase útokům Sparty odolat nedokázali.

Sparťanský útočník Pavel Kašpařík překonává jihlavského náhradníka Lukáše Hronka.

SOUBOJ U MANTINELU: vítkovický Pavel Kumstát (vlevo) a Radek Bonk z Třince.

ŠANCE VÍTKOVIC. Jejich útočník Martin Tomášek se však proti třineckému gólmanovi Vlastimilu Lakosilovi neprosadil.

Vítkovice do hry konečně nasadily držitele letošního Stanleyova poháru Pavla Kubinu z Tampy Bay.

BOJ BEZ GÓLŮ. V zápase Třince s Vítkovicemi branka nepadla, utkání skončilo remízou.