Znojmo s gólmanem Vojtkem válčilo marně

Třinec - Znojmo, Martin Vojtek - Zase odolal. Valná hromada před brankářem Martinem Vojtkem. Znojemští hráči si s gólmanem nevěděli rady. | foto: Radek MičaMF DNES

28 2008
Znojmo - Naposledy se pozdravili se svými fanoušky, naposledy si podali ruce se soupeři. A naposledy si včera hokejisté Znojma sundali zápasové dresy. Jestli je ještě někdy obléknou, o tom rozhodne majitel klubu Jaroslav Vlasák v nejbližších týdnech. Letošní extraligová sezona ale včera pro Orly skončila.

Po domácí porážce s Třincem 1:2 ztratili sérii předkola play-off 0:3 na zápasy.

"Jsme velice zklamaní, že to skončilo tak rychle. Věřili jsme, že si ještě vynutíme další zápas," pravil smutně znojemský trenér Václav Sýkora.

"Na ledě jsme nechali všechny síly."

Jenže ani to Orlům nestačilo. Bravurního třineckého gólmana Martina Vojtka překonali jen jednou, jenže v čase 59:58 už střelec Pavel Selingr ani nezvedl ruce na hlavu.

Dvě vteřiny před koncem už bylo na zvrat pozdě. "Celý dnešní zápas byl o našem souboji s Vojtkem, o tom, jestli jej překonáme. Povedlo se nám to příliš pozdě," litoval Sýkora.

Orli v závěru základní části ukázali, že mají bojovná srdce. A potvrdili to i ve středu, zejména v 1. třetině.

V ní soupeře zmáčkli, přestříleli ho 12:5 a mnohokrát stáli blízko vedoucímu gólu. Jenže třineckého fantóma v brance nepřekonali ani při 66 sekund dlouhé přesilovce pět na tři.

"Byli jsme hodně aktivní, měli vůli po vítězství. Ale po první třetině to bylo 0:0 a to mluvilo za všechno. Chyběla nám lepší produktivita," posteskl si znojemský trenér.

Orly pak srazil k zemi jediný moment. Velice nešťastný moment: střela třineckého beka Kundrátka se ve 24. minutě odrazila nejprve od brusle bránícího Jiřího Dopity a poté od zadního mantinelu před prázdnou branku, do níž puk pohotově doklepl Lubomír Korhoň - 0:1.

Od té doby hráli Oceláři s přehledem. "V první třetině na nás Znojmo vlétlo a my jsme nestíhali. Ale přestáli jsme to a doufali jsme, že jim dojdou síly. A to se potvrdilo," pravil střelec Korhoň.

Bojující Znojmo sice získalo několik přesilovek, ale nebezpečnější už byli při svých brejcích třinečtí hráči. A tři minuty před koncem svůj postup také zpečetili, když brankář Jaroslav Kameš nešťastně přihrál puk Polanskému a ten se v čisté šanci nemýlil.

Perně vybojované předkolo play-off tak Orli definitivně ztratili. "Mužstvo ukázalo, že po play-off hodně touží. O to víc nás vyřazení mrzí," posteskl si Sýkora.

Vojtek: Je skvělé, že už máme postup

Z n o j m o (zme) - Ve středu byl ve Znojmě za hrdinu. A právem. Teprve dvě vteřiny před koncem přišel třinecký brankář Martin Vojtek o vychytanou nulu a posunul Slezany do čtvrtfinále extraligy. Domácí střelci souboj s ním prohráli. "Jsme strašně rádi, že to vyšlo už ve třetím zápase. Věděli jsme, že Znojmo do toho půjde po hlavě," řekl po boji.

Nejvíc práce jste měl asi v první třetině, že?
Jo, protože to nás vyloženě přehrávali a kolikrát jsme měli štěstí.

Hodně jste se unavil?
Stejně jako v předchozích zápasech série. Znojmo mělo hodně střel.

Čím vás Znojmo nejvíc trápilo?
Hrálo dobrý hokej, skvěle pozičně, dobře stříleli, všechno cpali na bránu a doráželi. Musely to být pěkné zápasy pro diváky.

Udělali jste první krok k postupu posledním zápasem základní části?
Samozřejmě bylo důležité, že jsme mohli začínat doma. Já jsem třeba vůbec nevěděl, koho můžeme dostat, ale hlavně jsme začali doma a tam chce hrát každý. To mělo velký vliv.