Zvolen na úvod deklasoval Trenčín 6:0

4 2001
Z v o l e n - Hokejisté HKM Zvolen deklasovali v prvním zápasu finále play off slovenské extraligy Duklu Trenčín 6:0 a vedou v sérii 1:0. Finále se hraje na tři vítězství, druhý zápas je na programu ve čtvrtek od 17 hodin opět ve Zvolenu. V nervózním zápasu Trenčíňané doplatili na časté vylučování. Rozhodující třetí gól Zvolenu vstřelil v 33. minutě v přesilové hře Majeský po Törökově přihrávce. Do střelecké listiny se zapsali i dva čeští hokejisté, na 4:0 zvýšil sedm minut před koncem obránce Pavel Kowalczyk, šestý gól vstřelil v 57. minutě jeho krajan v obraně Pavel Augusta.
HKM Zvolen - Dukla Trenčín 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
18. Čierny, 19. Šechný, 33. Majeský, 53. Kowalczyk, 57. Štork, 57. Augusta. Rozhodčí: V. Mihálik - Mášik a Somora. Vyloučení: 11:12, navíc Longauer, Kobezda - Zlocha, Fabuš a Kobezda na 10 min., Majeský - Bombic oba do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6522. Stav série 1:0.