Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


1. 12., poslední naděje na dohodu v NHL?

20 2004
Toronto - I kdyby se dnes asociace hráčů dohodla s NHL, stále bude trvat 45 dnů než nový ročník skutečně začne. Tak jest psáno v oběžníku, který vedení hokejové ligy vydalo. Pokud se sezona má odehrát se smysluplným počtem zápasů, měla by začít nejpozději v půli ledna. Dohoda tak musí být uzavřena do začátku prosince.

Zkrácená základní část by se měla odehrát alespoň na 40 zápasů, aby bylo možné docílit spravedlivého rozdělení postupujících a nepostupujících do play-off. (Během výluky v sezoně 1994-95 se základní část hrála na 48 zápasů.)

Aby se to všechno stihlo, je nutné začít hrát nejpozději v polovině ledna. S měsíc a půl trvajícími přípravami by však o osudu ročníku 2004/05 mělo být jasno do začátku prosince.

Proč tak dlouhé přípravy? Jednak kvůli arénám, které potřebují čas na to, aby se přizpůsobily rozpisu zápasů. Zároveň kvůli přípravným kempům. Ty trvají nejméně týden, obvykle déle.

Opožděný start hokejové sezony bude potřebovat také masivní reklamní kampaň. Diváci si musí na hokej zvyknout, nakoupit vstupenky, vměstnat kličky a divoké srážky znovu do svého života.

Času tedy mnoho nezbývá. A vzhledem k tomu, že hráči a majitelé týmů spolu více než měsíc vůbec nemluvili, vypadá to, že scénář letošní sezony v NHL bude opravdu tak černý jak předpověděli největší pesimisté.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze