10. ledna 2003

Utkání komentuje Jan Fryš

PARDUBICE - PLZEŇ 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) Konec utkání
64:43
Hurtaj rozhodl o výhře Plzně. Slovenský útočník sebral puk po sérii střel, objel branku a rozhozený Svoboda už mu nestačil zabránit skórovat. Plzeň si odváží z Pardubic dva body, domácím zůstal jeden.
62:41
Pardubice se v prodloužení utápějí v bezúčelných kombinačních akcích, z čehož těží draví hosté. Dobroň dvakkrát dobře vystřelil a v obou případech jeho pokusy tečoval Štefanka mimo.
60:53
Obránce Michal Divíšek se proháčkoval kolem Sýkory, ale jeho bekhendovou střelu Svoboda chytil.
60:00
Konec 3. třetiny, prodlužuje se. Střely na branku ve 3. části: 11:10 pro domácí.
59:40
Hosté si berou oddechový čas.
59:19
Plzeň velmi dobře rozbíjí nápor Pardubic. Do šance se dostal jen Lubina, který tečoval Blažkem nahozený puk těsně vedle Bartovy branky.
57:12
Lubina objížděl branku, ale nepovedlo se mu zvednout puk přes Bartovy betony. Pardubičtí hokejisté, které žene dopředu 7486 diváků, zvyšují v závěru tlak.
55:15
První pardubická pětka se usadila v pásmu a pořádně zatopila soupeřovu brankáři. Stříleli Michal Sýkora, Blažek, Lubina, dva pokusy byly tečováýny, ale puk vždy skončil mimo branku nebo na Bartově betonu.
53:15
Domácí budou hrát přesilovku, Štefanka je vyloučen za hákování.
52:47
Hurtaj se dostal z rohu až před Svobodu, který ale jeho střelu po ledě zlikvidoval.
50:38
Pardubice jsou v plném počtu, hosté se vůbec v přesilovce nedostali do pásma.
48:38
Janecký seknul Michala Divíška a je vyloučen, další přesilvoka Plzně.
46:28
Pácal je na ledě. V závěru přesilovky skvěle zlikvidoval Svoboda velkou šanci Voláka. Ten mohl dorážet Divíškovu střelu do poloprázdné branky, pardubický gólman se ale bleskově přesunul a puk vykopl betonem.
44:28
Plzeň bude hrát přesilovku, vyloučen je Pácal za hákování.
43:21
Domácí hráči jsou zaskočeni rychlým gólem, Plzeň teď pardubický tým přehrává. Šanci měl Andrašovský, ale po jeho střele zblízka se štěstím vyrazil Svoboda.
40:45
Vyrovanáno, 1:1. Dvořák přihrál Strakovi na modrou a nejproduktivnější hráč hostů prokličkoval okolo Mudrocha a zavěsil do pravého horního růžku.
40:01
Začala 3. třetina.
Zpráva ze Znojma: Teprve po třiceti minutách se podařilo rozbitá dvířka opravit a zápas pokračuje.
40:00
Konec druhé třetiny. Michal Sýkora v závěru nebezpečně střílel od modré, Barta odražený puk stačil zalehnout před dorážejícím Blažkem. Hosté byli aktivnější v první polovině třetiny, pak se hra vyrovnala. Poměr střel ve 2. části: Pardubice 10 - Plzeň 9.
39:33
Průcha je na ledě, pokračuje se v pěti na obou stranách.
39:17
Branda se vrátil z trestné lavice, hosté dohrají krátkou přesilovku. Při hře čtyři na čtyři byli aktivnější domácí, ale stříleli jen zdálky.
37:17
Plzeňská nová akvizice Branda oslabuje svůj tým, je vyloučen za hrubost poté, co plzeňský první útok kolotočem přihrávek zamotal hlavu domácí bránící čtveřici. K nebezpečnému zakončení ale dosud přesilovka Plzně nevedla.
35:33
Průcha zasáhl vysokou holí v obličeji Švíka a je vyloučen na dvě plus dvě minuty.
34:01
Pospíšil vyjel zpoza Bartovy branky a nečekaně zvedl puk bekhendem. Barta si ale s jeho průnikem poradil.
Podle zpráv ze Znojma se utkání Znojmo - Třinec již půl hodiny nehraje, protože vypadly dvířka na trestné lavici a nedaří se je opravit.
31:53
Plzeň se v přesilovce dostala k jedinému ohrožení branky, když Procházka vjel do pásma a golfovým úderem trefil Svobodovu vyrážečku.
30:30
Andrašovský je na ledě, začíná zkrácená přesilovka Plzně.
29:53
Mikeska je vyloučen za úplně zbytečné držení, síly na ledě se vyrovnají.
28:30
Na trestnou lavici usedl Andrašovský za faul loktem. Domácí budou mít přesilovku.