10. ledna 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

SPARTA - TŘINEC 6:4 (0:1, 1:2, 5:1) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasi Sparta otočila vývoj zápasu. Rozdílně dopadly premiéry pro Paroulka, který s uraženou špičkou nosu skončil ve Střešovické nemocnici, a Ujčíka, který se na výhře Sparty podílel dvěma góly a stejným počtem asistencí. Zásahy brankářů: Přikryl 30, Horčička 29.
59:49
Sparta - Třinec 6:4 Král prohrál s Martincem buly a Ujčík do prázdné branky definitivně rozhodl.
59:46
Sparta - Třinec 5:4 Král vyhrál buly, vystřelil, Přikryl vyrazil jen před sebe, k odraženému puku se dostal znovu Král a ležícího Přikryla přehodil. Třinec si bere oddechový čas.
58:37
Sparta - Třinec 5:3 Žabku na modré obral o puk Leška, před prázdnou brankou přihrál Ujčíkovi, který ale trefil pouze tyčku. Puk se odrazil zpět k Leškovi, který zvýšil na rozdíl dvou branek.
58:27
Třinec se nadechuje k závěrečnému náporu, akcie Sparty ale drží nahoře skvělý Přikryl, který udržel nepříjemnou střelu Pletky. Sparta si bere time-out. Třinečtí budou hrát power-play, nastupuje Králova formace a Marek.
50:54
Při šancích Martynkovy řady se vytáhl gólman Přikryl, především zákrok proti Polončičově střele byl výtečný.
49:28
Přikryl ztlumil Pletkovu střelu ve výstroji.
47:36
Janků pronikl po pravém křídle, ale jeho ránu s obtížemi vytáhl Přikryl nad branku.
44:46
Gólman hostí Horčička drží Třinec ještě ve hře, Sparta má velký tlak. Třinecký brankář kryl Martincovu i Leškovu střelu.
44:17
Kubičák zasáhl v obličeji Kubinčáka, Turčan pouze rozpažil, na ledě to hodněš jiskří.
43:11
Sparta - Třinec 4:3 Bleskový obrat Sparty završil Srdínko střelou švihem ze střední vzdálenosti. Dramatickou vložku si však neodpustil rozhodčí Turčan, který situaci konzultoval s video-rozhodčím, branku nakonec uznal. Asistence: Kratěna.
42:25
Procházka je vyloučen za hrubost, Sparta hraje přesilovku.
42:06
Sparta - Třinec 3:3 Ujčík udržel puk v rohu kluzištěm, přihrál Kubinčák a po jeho ráně dorážel zblízka Martinec.
41:21
Sparta - Třinec 2:3 Střílenou přihrávku Lešky usměrnil za Horčičkova záda Havelka.
40:57
Po Nedvědově ráně se k dorážce dostal Špaňhel, ale přes Horčičkovu hůl zvedl puk nad branku.
40:01
Začíná 3. třetina
40:00
Konec 2. třetiny Sparta sice dokázala díky Ujčíkovi vyrovnat, Třinec ale během čtyř minut utekl domácím na rozdíl dvou gólů.
39:27
Špaňhel netrefil dobře odražený puk, před odkrytou brankou přestřelil. Následně v rohu kluziště srazil někdo z hostujících hráčů Hanzlíka, sudí Turčan však nevylučuje.
38:56
Třinec se ubránil. Největší nebezpečí pro něj představoval Nedvěd, ale jeho tečovaná rána proletěla těsně nad brankou, další Nedvědovu střelu nedokázal dorazit Tomajko. Druhá část přesilovka už šanci nepřinesla.
36:56
Sparta bude hrát v početní výhodě, za nedovolené bránění je vyloučen Nosek.
35:00
Sparta se v těchto fázích prezentuje bezkrevným výkonem. Třinec v poklidu kontroluje dvoubrankový náskok.
32:37
Přesilovka Třince skončila bez vážnějšího ohrožení Přikrylovy branky.
31:45
Cenné vteřinky pro Spartu nasbíral v oslabení Ujčík, který se nejprve málem dostal do nájezdu, poté držel dlouho puk u hrazení.
30:27
Zbytečného útočného faulu se dopustil domácí kapitán Žemlička a půjde si na dvě minuty odpočinout za držení hole.
29:36
Sparta - Třinec 1:3 Pletka vypálil, Přikryl vyrazil jen k Zadinovi, který z prostoru mezi kruhy zavěsil.
27:59
Třinec bude hrát přesilovku, Hanzlík v rohu za Přikrylovou brankou podrazil Pletku.
26:26
Sparta - Třinec 1:2 Marek se prosadil mezi dvěma obránci na levém křídle, jeho střelu Přikryl vyrazil a k odraženému puku se dostal Janků. Jeho dorážku Přikryl neudržel a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Druhá asistence: Pavelek.
25:54
Pletka nepřehodil bekhendem ležícího Přikryla.
24:50
Hra po vyrovnávacím gólu nabrala na obrátkách, hraje se nahoru-dolů. Nosek, který nahradil od druhé třetiny Meluzína, nahazoval puk před branku, Ivan tečoval nad.