28. ledna 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

SLAVIA - SPARTA 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Konečný výsledek
60:00
Konec zápasu Slavia zkušeně vedení udržela, Sparta se nedokázala vzpamatovat ze slávistických gólů a nedostala se do soustavného tlaku.
59:02
Slavia vyhodila na zakázané uvolnění a vhazuje se v jejím obranném pásmu. Sparťanský trenér Alois Hadamczik si nevybral oddechový čas.
57:45
Domácí eliminují snahu Sparty o snížení. Hosté se nemohou dostat do náporu, Slavia je lepší v osobních soubojích.
54:00
Antošova rána z levého kruhu se otřela o boční síťku.
53:23
Slavia se vymanila z tlaku díky Beránkovi, který dobře napadal. Navíc pak nebezpečně střílel nad, poté ještě zkoušel střelecké štěstí Antoš.
51:00
Martinec dobře načasoval přihrávku zpoza branky na Kratěnu, jeho ránu ale Málek vyrazil.
50:29
Málek měl velké štěstí, když po Srdínkově střele nedokázal Kratěna dorazit puk z brankoviště do odkryté branky.
49:36
Slavia - Sparta 3:1 Důrazný čtvrtý útok získává Slavii dvoubrankový náskok, Kopecký získal puk za brankou a u pravé tyčky přehodil Břízu. Nahrávka: Jaroš.
46:05
Šimíček svedl bruslařský souboj s Hejdou, dostal se i k zakončení, ale bekhendovou střelu chytil Málek. Po vedoucí brance Slavie získala hra znovu spád.
44:45
Sailer se už už dostával za Jiruše, ten ale jeho střelu stačil ještě zblokovat.
44:47
Při náporu čtvrté slávistické řady se na druhé straně do brejku dostala dvojice Kubinčák - Šimíček, ale ránu prvně jmenovaného chytil Málek.
43:33
Antoš vypálil ze střední vzdálenosti, Bříza puk pokryl. Krátoška však nepřiměřeně atakoval sparťanského brankáře a zle se na něj obořil Martinec.
43:10
Beránek opět v akci, tentokrát ideálně přihrál Supovi, ten ale netrefil odkrytou branku a nezavršil hattrick.
42:47
Individuální akcí se blýskl Beránek, ale Bříza jeho střelu i dorážku kryl.
40:40
Slavia - Sparta 2:1 Přečíslení dva na jednoho po přihrávce Kučery zakončil Sup střelou přes ležícího gólmana.
40:01
Začala 2. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Tečku za druhou částí udělal opět Beránek únikem po levém křídle, ale z úhlu Břízu nepřekonal. Druhá třetina svojí kvalitou zaostala za tou první.
38:31
Martincova formace teď uzamkla Slavii před její brankou a centr sparťanské formace měl na holi vedoucí gól. Ale Málek střelu k bližší tyčce skvěle vyrazil.
37:22
Beránkova rána zápěstím z pravého kruhu prolétla těsně vedle pravé tyčky Břízovy branky.
33:23
Slavia - Sparta 1:1 Domácí využívají přesilovku, i když ji ze začátku hráli velmi špatně. Pak ale Kučera zavezl puk do útočného pásma a domácí vytvořili zámek. Nakonec Sup po závaru propasíroval puk za Břízova záda, asistence: Novák.
31:57
Sparta je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.
31:45
Samostatný nájezd na sparťanskou branku zakončil Tomica blafákem, ale Bříza uchránil čisté konto.
29:53
Ve slávistickém obranném pásmu se usadil první sparťanský útok a Leška zpoza branky přihrával najíždějícímu Bělohlavovi. Akci hostů překazil obránce Novák a Slavia vyhodila na zakázané uvolnění.
27:21
Slavia sehrála přesilovku velmi špatně, Spartě se dlouhou dobu dařilo vyhazovat puky. Až v samotném závěru donutil Kučera střelou od modré Břízu k zákroku.
25:21
U mantinelu podrazil Hanzlík Beránka a Slavia bude mít podruhé v utkání početní výhodu.
24:45
Ve druhé třetině nejsou k vidění prakticky žádné šance. Kubinčákova rána z úhlu jen prosvištěla Málkovým brankovištěm. Zatím se bojuje především ve středním pásmu.
21:05
Kučera napřáhl na modré, Bříza byl pozorný.
20:01
20:00
Skončila 1. třetina. Utkání je oboustranně bojovné, hráči chodí důrazně do soubojů. Slavia mohla vyrovnat těsně před sirénou, ale Beránek z těžkého úhlu trefil jen brankovou konstrukci. Zásahy brankářů: Málek 8, Bříza 10.